Львів – це неповторне українське місто, великий туристичний центр з незабутньою атмосферою. Цікаві факти про заснування Львова, про сучасне життя у цьому місті зібрані нижче.
Цікаві факти про Львів
Прогулюючись по старовинній бруківці, уявіть собі на мить, що колись цими ж вулицями ходили Бальзак і Моцарт, Іван Франко і Леся Українка…
У Львові 40 років прожив Іван Франко. Тут він плідно працював, сидів в кав’ярнях, запрошував до себе друзів – Лесю Українку з матір’ю Оленою Пчілкою, Михайла Коцюбинського.
Родом зі Львова і автор «Червоної рути» Володимир Івасюк. Він прожив у цьому місті все життя.
Львів – це місто, яке за свою історію було в складі 8 країн: Галицько-Волинського Князівства, Австро-Угорської імперії, Речі Посполитої, Російської імперії, в складі ЗУНР, СРСР, під нацистським режимом і Незалежній Україні.
Львів – місто архітектурних пам’яток. В історичному центрі збережено 2500 пам’яток історії та архітектури
Львів – місто винаходів. У Львові була заснована перша в Україні залізниця, відкрито перший в Україні готель, перший професійний театр і перша українська школа. А також винайдено першу у світі гасову лампу і запущена повітряна куля.
Місто було назване на честь сина Данила Галицького – Лева. Рік заснування – 1256.
Львів – осередок освіти. У Львові є 26 університетів. Найбільшими є ЛНУ імені Івана Франка та “Львівська Політехніка”. Всього у Львові 59 вищих навчальних закладів.
Львів – столиця фестивалів. Кожного року тут проводять майже 100 фестивалів. Традиційними для Львова є фестивалі класичної музики, вуличного театру, кави, шоколаду та пампушок.
Музейні фонди Львова нараховують 36,5 тисяч експонатів. Всі цінності знаходяться у 60 музеях Львова.
Також Львів славиться своїми оригінальними скульптурами – пам’ятник Усмішці, скульптура-рюкзак, пам’ятник Сажотрусу.
У Львові встановлено єдині в Україні пам’ятники Леопольду фон Захер Мазоху і Пабло Пікассо. Саме тут народився, жив і працював відомий всьому світу Леопольд фон Захер Мазох, відомий своїми «неординарними» уподобаннями та інтересами. Звідки і пішов сам термін «мазохізм».
У Львові випадає найбільша кількість в Україні дощу.
У цьому місті була створена легендарна рок-група сучасної України – Океан Ельзи. Звідси починали свою музичну діяльність групи Скрябін, Плач Ереміі, Брати Гадюкіни, Руслана Лижичко та інші.
У Львові сконцентровано 95% загальнодержавного виробництва освітлювальних ламп, 100% виробництва автонавантажувачів, 11% виробництва автобусів.
У сучасному Львові живуть багато відомих українських літераторів. Серед них поети Ігор Калинець, Наталка Сняданко, Остап Сливинський, письменники Роман Іваничук, Ніна Бічуя, Юрій Винничук, Віктор Неборак, Любко Дереш, Ярослав Павлюк, Василь Габор, відомий перекладач на українську мову Андрій Содомора, літературознавець Микола Ільницький.
Аеропорт ім. Данила Галицького – один з найбільших у Східній Європі. Його пропускна здатність становить 2 тис. Пасажирів на годину.
Дякую дуже допомогло.