Олена Пчілка біографія

олена пчілка біографія коротка Письменники

Олена Пчілка біографія скорочено для дітей розповість про життя та творчість дитячої письменниці. Повідомлення чи розповідь про Олену Пчілку Ви можете доповнити цікавими фактами.

Олена Пчілка була взірцем – лагідної матері та дружини.

Олена Пчілка біографія коротко

Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач-Драгоманова) народилася 29 червня 1849 року в місті Гадячі на Полтавщині в сім’ї дрібного поміщика. У родині було шестеро дітей, найвідомішими з яких стали саме Олена Пчілка та Михайло Драгоманов.

Початкову освіту отримала вдома. Батьки прищепили їй любов до літератури, до української народної пісні, казки, обрядовості.

З 12 років Ольга Драгоманова навчалась у Київському пансіонаті шляхетних дівчат, який закінчила у 1866.

1868 року, одружившись із П. Косачем, Олена Пчілка виїхала до Новограда-Волинського, де служив її чоловік. Тривале перебування на Волині дало їй змогу зібрати чудовий етнографічний матеріал, що згодом ліг в основу великої праці «Український орнамент». Два сини й чотири дочки виростила сім’я Косачів, серед яких і була Леся Українка. Вихованням дітей Олена Пчілка займалась сама.

1886 р. виходить перша збірка поезій Олени Пчілки під назвою «Думки-мережанки», публікуються її оповідання та вірші в україн­ському журналі «Зоря».

У кінці 90-х років родина Косачів переїжджає на постійне мешкання до Києва. Ольга Петрівна завідує літературним відділом «Київського літературно-артистичного товариства», виступає з доповідями про українських, російських та польських письменників, пише нариси та спогади про видатних діячів української культури.

Олена Пчілка біографіяУ 1906–1914 — видавець журналу «Рідний Край» з додатком «Молода Україна» (1908–1914), «Газети Гадяцького земства» (1917–1919).

Ольга Петрівна Драгоманова була активною громадською діяч­кою, вона боролася за майбутнє відродження національної культури, за право говорити, писати й друкувати книжки рідною мовою.

Померла Олена Пчілка 4 жовтня 1930 року в Києві.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. анна

  круто

  Відповіcти
 2. Артем

  Круто меня треба було найти

  Відповіcти
 3. максим

  круто

  Відповіcти
 4. Наталія

  дякую, але дуже мало хронологічних позначок. Наприклад ” в 1866 років закінчила навчання в пансіонаті”, наступне вже вийшла заміж

  Відповіcти
 5. Христина

  Для 5 класу це дуже гарна і легка, коротка розповідь. Мені подобається

  Відповіcти