Цікаві факти про ОРЛІВ – ТОП 15

цікаві факти про орлів Цікаві факти про тварин

Цікаві факти про ОРЛІВ розкажуть про те чим особливі ці птахи, які мають здібності та спосіб життя.

Цікаві факти про орлів (відео)

15 цікавих фактів про орлів

 1. Орли можуть літати зі швидкістю понад 320 км/год. Це найбільша швидкість серед усіх птахів.
 2. Орли можуть піднімати предмети, які важать до половини своєї власної ваги.
 3. Орли здатні розрізняти кольори. Їх зір дуже гострий, і вони можуть розгледіти дрібні деталі з висоти кількох сотень метрів.

  Їх зір настільки точний, що вони можуть помітити кролика на відстані більше 3 км.

 4. Тривалість життя орлів може сягати 70 років. Найстаріший орел прожив більше 50 років.
 5. У деяких культурах орел є символом влади і могутності. В США, наприклад, орел є національним символом і зображений на гербі країни.
 6. Орли здатні полювати в групі. Вони можуть встановлювати пастки і використовувати колективну стратегію, щоб зловити свою здобич.
 7. Орли не мають зубів і ковтають їжу цілими шматками. Їхні шийні м’язи дуже сильні, і вони можуть розчавлювати і пережовувати їжу у своєму шлунку.
 8. Орли здатні літати на висоті понад 10 000 метрів. 
 9. Орлині очі закриваються двома повіками: прозорим і щільним. Перші, абсолютно прозорі, пристосовані протидіяти здобичі або сильному вітру. А другі дозволяють спати.

 10. Орли вірні птахи, пару вони створюють на все життя. Якось орнітологи виявили пару орлів, які прожили разом понад 35 років.

  орли цікаві факти

 11. Степові орли відмінні батьки. Інстинктивно вони розуміють, що найнебезпечніший вік в житті орлят починається в той час, коли вони починають вчитися літати. У спекотні дні вони літають над пташенятами, захищаючи їх від пекучих променів сонця, створюючи над ними своєрідну парасольку. Під час сильних холодних вітрів крила стають надійним укриттям і не дають замерзнути малюкам. Орли ніколи не покидають своїх дітей, навіть у разі загрози власному життю.

 12. Деякі види орлів відкладають два яйця, але в кінцевому підсумку лише одне пташеня виживає (старший, більший брат чи сестра можуть вбити меншого, щоб забезпечити собі більшу кількість їжі).

 13. орелОрли будують свої гнізда на високих скелях або на високих деревах.

 14. Орел — хижий птах. Він полює на ящірок, дрібних ссавців та рибу. Великі види орлів полюють навіть на молодих оленів, кіз, диких кішок і мавп.  Тварини з твердим панциром, такі як черепахи, також є в меню орла. Орел піднімає черепаху з землі і кидає її над скелями, щоб розбити панцир і дістатися до її м’яса.

 15. Орел – територіальна тварина. Він займає територію від 100 до 250 квадратних км, залежно від виду.

Оцініть статтю
Додати коментар