Цікаві факти про шипшину

Цікаві факти про рослини

Шипшина: цікаві факти

Існує більше 400 видів шипшини.

Шипшина – це багаторічний чагарник до 2-3 м висотою і доживають до 30-50 років.

Найстаріша шипшина росте в Німеччині на території Собору святої Марії. ЇЇ вік, за різними оцінками, від 400 до 1000 років. Вона досягає 13 м висоти, а обхват її стовбура біля основи досягає 50 см.

За квітами шипшини можна визначати час: вони розкриваються в 4-5 годин ранку і закриваються о 7-8 годині вечора

Плоди багатьох видів шипшини містять велику кількість вітаміну С. У плодах шипшини аскорбінової кислоти приблизно в 10 разів більше, ніж в ягодах чорної смородини, і в 50 разів більше, ніж у лимоні.

Розкопки найдавніших поселень в Швейцарії свідчать, що плоди шипшини використовувалися людиною в їжу ще в кінці льодовикової епохи.

Уже в XVII столітті шипшину використовували для лікування поранених у війнах.

Сучасні вчені підтвердили сильну бактерицидну дію плодів шипшини. Препарати, створені на її основі, використовуються для лікування захворювань шкіри, трофічних виразок.

У слов’янських народів шипшина був символом молодості, любові і краси.

У Древній Елладі червона шипшина – кров богині кохання Афродіти.

У США в місті Тумстоун (штат Арізона) росте троянда Бенкс (Rosa banksiae), посаджена там в 1885 році. Вона занесена в Книгу рекордів Гіннесса як найбільша троянда. Обхват її стовбурів 3,7 м, які займають площу – 740 м². Навесні на ній розпускається близько 200 000 кольорів.

Корені шипшини проростають на глубину до 5 м.

Плодоносити починає в 3-річному (іноді в 2-річному) віці. Рясні врожаї повторюються через три – п’ять років, а найбільш рясний урожай – у віці чотирьох – шести років.

Плоди шипшини є основною рослинною сировиною для вітамінних заводів. Для цієї мети існують промислові плантації шипшини у всіх частинах світу, особливо в Європі і Азії.

Для отримання 1 кг рожевого масла потрібно 3000 кг пелюсток квітів шипшини.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. вчитель

    непогано, учням підійде.

    Відповіcти