Тварини, які мешкають у водному середовищі?

Зоологія

Які тварини мешкають у водному середовищі? Вас зацікавило це запитання, і Ви хочете знайти на нього відповідь, тоді в даній статті Ви обов’язково отримаєте потрібну інформацію.

Тварини, які живуть у водному середовищі

Світ мешканців водного середовища дуже різноманітний. Хоча кисню у водному середовищі не так багато, як у наземно-повітряному, тварини пристосувалися забезпечувати себе цим життєво необхідним газом. Так, риби вбирають розчинений у воді кисень за допомогою зябер. Дельфіни і кити живуть у водному середовищі, але киснем забезпечують себе за його межами. Для цього вони час від часу піднімаються на поверхню води, щоб вдихнути повітря.

Україна багата на прісні водойми, в яких проживають бобри, їхня густа шерсть має властивість не пропускати воду, тобто є непроникною.

Пір’я птахів, що живуть у водному середовищі вкрите речовиною, яка не змочується водою.

Водне середовище стало фактором, який вплинув на будову органів руху, так, наприклад, риби рухаються за допомогою плавників; водоплавні птахи, бобри, жаби – за допомогою кінцівок, які мають перетинки між пальцями.

Тюлені та моржі мають широкі ласти. На кризі вони доволі таки повільні, адже їхня маса не дозволяє швидко пересуватися, а от у воді вони дуже навіть спритні та швидкі.

Жуки-плавунці мають ніжки, що нагадують весла.

В Україні безліч водойм, які влітку засихають. Мешканці подібних річок, озер, ставків тощо мають характерну особливість – вони за короткий час дають чисельне потомство, і тому можуть довгий період часу обходитись без води, доки вона знову не з’явиться.

В океанах на глибині більше 1 км – повна темрява. Там живуть тільки ті організми, які пристосувалися до подібних умов. Деякі з них мають особливі спеціальні світлі органи, які мають здатність світитися синім, зеленим, або жовтим кольорами.

На глибині від 2-3 км мешкають риби, яких називають «морськими чортами», або вудильниками, тому що їхнє тіло вкрите бляшками та шипами, і рот у них неймовірно великого розміру, нехарактерного для звичайної риби. Зі спинного плавника «чорта» виростає і нависає «вудка», на кінці якої є світний орган. Вудильники використовують це як приманку, так як оця рухлива цяточка привертає до себе увагу організмів, які пропливають повз, а «чорт» в свою чергу обережно підтягує «вудку» до свого рота і просто в лічені секунди ковтає здобич. В деяких видів риби такі «вудочки» знаходяться в пащі, тому на полюванні вони плавають з відкритим ротом.

Отже, організмам, що живуть у воді, прийшлось пристосовуватись до такого середовища протягом багатьох віків. Сподіваємось, що дана інформація стала Вам в пригоді і була дуже корисною та повчальною.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Кирито

    Я даже не читал что там написано в статье,но я могу сказать,что это мои одноклассники

    Відповіcти
    1. Лиза

      Кто твои одноклассники? Малость не поняла)))

      Відповіcти
    2. милана

      я тоже не очень поняла)

      Відповіcти
  2. ann

    мені спобобалось
    дуже класна.стаття

    Відповіcти
  3. Аноним

    Так, мені теж подобається, я повністю с тобою згодна. А ще мені сподобався початок. Супер!

    Відповіcти