Твір “Краще мовчати, ніж брехати”

Твір Краще мовчати ніж брехати Твір-роздум

Написати твір на тему: “Краще мовчати, ніж брехати” досить просто, адже чому не можна брехати нас вчать з дитинства.

Твір мініатюра: “Краще мовчати, ніж брехати”

На мою думку, брехати – дуже погано, краще вже змовчати. Якщо ти скажеш неправду, а потім про це всі дізнаються, тобі буде дуже соромно. Ніхто не хоче, щоб його називали брехуном. Брехунам ніхто не біде вірити. Тому, якщо ти збрешеш, тобі вже не захочуть вірити, виправдатися буде надзвичайно тяжко.

Правду говорити легко і приємно. Тому краще не брехати, а якщо не можеш казати правду, треба просто змовчати.

Твір на тему: “Чому не можна брехати?”

Нас завжди вчили, що ніколи не треба обманювати, що брехня ніколи не приносить добра. Проте у своєму житті ми часто стикаємося з брехнею. Вона може бути незначною або суттєвою, втім, масштаби тут уже не такі важливі, набагато важливіше те, що брехня завжди завдає болю. Особливо неприємно, коли тебе дурять близькі люди. У такому разі брехня рівносильна зраді, тому що відносини з родичами та друзями, як правило, будуються на довірі. А як можна довіряти людині, яка свідомо говорить тобі неправду?

Але кожен хто хоче сказати неправду має розуміти, що обман завжди розкривається. Але що робити, коли це станеться, тому, кого обдурили? Думаю, тут кожен вирішує собі сам. Я вважаю, що іноді все ж таки можна пробачити брехунові, якщо він дійсно кається, і взяти з нього обіцянку більше так не чинити. Але якщо людина знову підведе нас, тоді, напевно, варто вже замислитися, чи нам потрібен такий друг.

Твір про брехню

Брехня — це слово, яке зазвичай викликає у нас негативні емоції. Адже кожному з нас неприємно бути жертвою обману. Чому люди брешуть і чому не варто цього робити?

Причини обману можуть бути різними: від особистої вигоди до брехні заради спасіння. З особистим зиском ситуація цілком зрозуміла і однозначна: брехати тільки для того, щоб здаватися в очах іншої людини краще, недобре. Але як же ставиться до брехні, яка має добру мету?!

Якщо замислитися, то й у звичайному житті ми рідко коли відверті навіть із найближчими нам людьми. Ми часто обманюємо їх по дрібницях. Наприклад, ми не завжди повідомляємо друзям, що у нас поганий настрій, щоб не засмучувати їх. Не говоримо ми і батькам про всі наші плани. Навіщо зайвий раз давати мамі з татом привід для хвилювань?

Все це можна назвати прикладами брехні заради порятунку, тому що в такому випадку наш обман має хороші цілі. І я не думаю, що, роблячи подібні вчинки, ми стаємо поганими людьми. Проте я й не можу повністю виправдати таку поведінку.

Все ж я вважаю, що в будь-якій ситуації слід шукати можливість сказати правду, поговорити з людиною відверто. Це значно складніше, потрібно підібрати такі слова, щоб не образити іншого. Іноді краще навіть змовчати, але утриматися від брехні. Це набагато складніше, але саме така поведінка заслуговує на повагу.

Оцініть статтю
Додати коментар