Василь Голобородько цікаві факти

голобородько цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Василь Голобородько — український письменник. Член Національної спілки письменників України, АУП. Цікаві факти про Василя Голобородька розкажуть про його дитинство, захоплення, інтереси, творчість та особисте життя.

Василь Голобородько цікаві факти з життя

Василь Іванович Голобородько народився 7 квітня 1945 року в селі Адріанополі на Луганщині, в цьому ж селі прожив до 2001 року. Працював у шахті лісогоном, у радгоспі електриком. Вирощував картоплю, тримав корову, заготовляв сіно. А на Заході тим часом виходили його книжки, захищалися по ним дисертації.

Починав писати свої вірші російською мовою, бо тоді така традиція була: російську мову вважали головною, а українську – другорядною.

Василь ГолобородькоВ.Голобородько навчався в Київському університеті імені Т. Г. Шевченка (філологічний факультет), але не закінчив його.

У 1963 році надрукували перший вірш Василя. Йому тоді було 18 років.

Від 1969 року і аж до 1986 року твори Голобородька не друкували в Україні – діяла заборона компартійних цензорів. Трьом книжкам, підготовленим у видавництвах, зупинили вихід у світ вже на стадії верстки. Не дали поету і повчитися. Вищу освіту Василь Голобородько здобував протягом 38 років: вступив у 1964, а отримав ступінь магістра — у 2002.

Після 2001 переїхав до Луганська, жив в п’ятиповерхівці, перебудованій з колишнього гуртожитку для хіміків. Голобородько переїхав до шахтарського міста, коли поховав дружину, сільську бібліотекарку Юлію Луценко, і старшого сина Павла, який розбився на мотоциклі.

Улюблена пора року – рання весна. Коли тільки перша квітка з’являється.

Через бойові дії на Сході України в 2014 році став вимушеним переселенцем. Живе в Ірпені під Києвом.

Понад 20 років вивчає український фольклор і вважає, що саме звідси беруть коріння світові казки.

За свою літературну діяльність був удостоєний Національної премії імені Тараса Шевченка.
За успішну першу збірку поезій його було відзначено літературною премією імені Василя Симоненка.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Максим

  Дякую!

  Відповіcти
 2. Віолетта

  Щось мало інформації

  Відповіcти
 3. дима

  дякую дуже допомогли

  Відповіcти