Василь Голобородько цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Василь Голобородько — український письменник. Член Національної спілки письменників України, АУП.

Василь Голобородько цікаві факти

Василь Іванович Голобородько народився 7 квітня 1945 року в селі Адріанополі на Луганщині, в цьому ж селі прожив до 2001 року. Працював у шахті лісогоном, у радгоспі електриком. Вирощував картоплю, тримав корову, заготовляв сіно. А на Заході тим часом виходили його книжки, захищалися по ним дисертації.

Починав писати свої вірші російською мовою, бо тоді така традиція була: російську мову вважали головною, а українську – другорядною.

У 1963 році надрукували перший вірш Василя. Йому тоді було 18 років.

Від 1969 року і аж до 1986 року твори Голобородька не друкували в Україні – діяла заборона компартійних цензорів. Трьом книжкам, підготовленим у видавництвах, зупинили вихід у світ вже на стадії верстки. Не дали поету і повчитися. Вищу освіту Василь Голобородько здобував протягом 38 років: вступив у 1964, а отримав ступінь магістра — у 2002.

Після 2001 переїхав до Луганська, жив в п’ятиповерхівці, перебудованій з колишнього гуртожитку для хіміків. Голобородько переїхав до шахтарського міста, коли поховав дружину, сільську бібліотекарку Юлію Луценко, і старшого сина Павла, який розбився на мотоциклі.

Влюблена пора року – рання весна. Коли тільки перша квітка з’являється.

Через бойові дії на Сході України в 2014 році став вимушеним переселенцем. Живе в Ірпені під Києвом.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Максим

  Дякую!

  Відповіcти
 2. Віолетта

  Щось мало інформації

  Відповіcти
 3. дима

  дякую дуже допомогли

  Відповіcти