Використання металів

Хімія

Повідомлення про використання металів в мистецтві та житті людини розповість Вам про його застосування в різних видах художньої творчості.

 Використання металів в житті 

Наше життя не можливе без використання металів. Без нах не будують будинки, без них не було б світла та тепла в наших оселях, як і води. Без них ми б не змогли приготувати їжу. Адже і газопровід, і теплокомунікації, і елктрокомунікації і постачання води існують завдяки використанню металів.

 Використання металів в мистецтві 

Метали з глибокої давнини широко застосовуються в мистецтві. Їх використовували для виготовлення окремої деталі, що прикрашає предмет і для окремого, самостійного твору.

Для виготовлення і обробки предметів з металу розроблена ціла техніка. Їх форми створюються за допомогою таких технік: кування, лиття, штампування, різьблення, карбування, гальванопластики, спайки, зварювання або склепка деталей. Поверхні деталей обробляються золоченням, поліруванням, розкарбуванням, патонуванням або срібленням. Візерунки наносяться гравіруванням, рискою, інкрустацією, наводкою, емаллю тощо.

Художні вироби з металів вперше з’явилися в IV – III тисячолітті до н.е. Починаючи з II-I тисячоліття до н.е. такі вироби поширилися в Євразії. У період залізного віку розвинулося ювелірне мистецтво, в якому для виготовлення предметів використовувалися дорогоцінні метали.

У Стародавньому Сході і античному світі начиння, зброя і інші вироби з металів були прикрашені високохудожньою обробкою. Ще з давніх-давен метали застосовувалися для створення камерної та монументальної скульптури. Особлива роль у розвитку скульптурного мистецтва належить бронзі. Висока досконалість лиття з бронзи була досягнута в епоху Відродження в Італії.

 Використання металів в архітектурі та будівництві

В архітектурі метали використовують в конструктивних і технічних цілях, а в стародавні часи метали стали використовувати для декоративного оздоблення дверної та віконної решіток, дверних приладів, балконів, перил, скріплюючої арматури і так далі.

На сьогоднішній день з металів виготовляють вправні фонтани, ліхтарні стовпи, декоративні вази, садові меблі і паркові павільйони: вони є справжнім витвором мистецтва.

Сподіваємося, що доповідь використання металів допомогла Вам підготуватися до заняття. 

Оцініть статтю
Додати коментар