Використання мінералів

Географія

Як людина використовує мінерали, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

“Використання мінералів” реферат

Мінерали являють собою основні складові гірських порід. Вони широко використовуються людиною в різних сферах промислового та сільськогосподарського виробництва, в побуті. Ось список сфер, де широко застосовуються людиною мінерали:

  • Хімічна промисловість

Хімічна промисловість базується на мінеральній сировині. З більшої частини мінералів виготовляють хімічні препарати: селітри, самородні сірки, калій, мінерали бору, магній, ртуть, натрій.

Для сірчанокислотного виробництва широко використовується пірит – колчедани, багаті сіркою. Для виготовлення вогнетривких і кислототривких матеріалів потрібен кварц, азбест, графіт. У фарбувальній сфері для виробництва глазурі і емалі використовується сфалерит, барит, галеніт, мінерали титану, миш’яку, ртуті, міді, заліза, кобальту, кріоліт, ортоклаз, бор, циркон. Для гумового виробництва необхідні тальк, барит і сірка. Для виробництва вибухових речовин потрібні селітра, інфузорна земля і сірка.

Розвиток сільського господарства тісно пов’язане з мінеральними добривами, для виробництва яких застосовують мінерали.

  • Медицина і фармацевтика

Деякі мінерали та продукти їх хімічної переробки застосовуються для виготовлення лікарських препаратів – мірабіліт (глауберова сіль), боржомі і нарзан (мінеральні води), солі вісмуту, бору, барію, йоду. У лікувальних цілях застосовуються мінеральні джерела: вуглекислі, залізисті, сірководневі, соляні і природні грязі. Також в медицині використовуються радіоактивні речовини, які добуваються з радіоактивних мінералів. Цінними для медицини є такі мінерали як сассолін, колеманит, магнезит, гіпс.

  • Металургія та будівництво

Мінерали також використовуються в металургії, такі як родохрозит, ванадиніт, доломіт, колеманит. Без гіпсу, доломіту і кальциту побудувати будівлі було б неможливо.

  • Ювелірна справа

Мінерали, що використовуються людиною в ювелірній справі, діляться на дорогоцінні і виробні камені. Це найширша сфера їх застосування. Ще в Давньому Єгипті виготовлялися золоті фігури птахів зі вставками з малахіту, амазоніту, хризоліту, гірського кришталю. У Китаї особливою популярністю користувався зелений або білий камінь нефрит, з якого виготовляли прикраси, амулети, знаки влади царя, статуетки і письмове приладдя.

Сьогодні в ювелірній справі використовуються гранати, сапфір, аметисти, топаз, халцедон, яшма, карнеол, хризопраз, лазурит, геліодор, агат, онікс, аквамарин, смарагд, цитрин, золото, платина, турмаліни, алмази, опали.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як людина використовує мінерали.

Оцініть статтю
Додати коментар