Вітус Беринг біографія та цікаві факти

Наука

Вітус Беринг біографія та цікаві факти з життя російського мореплавця, капітан – командора викладені в цій статті.

Вітус Берінг коротка біографія

Великий мореплавець з’явився на світ в Данії 1681 року, в маленькому місті Хорсенс в сім’ї митника. Зі своїм двоюрідним братом і товаришем він плавав на голландському кораблі в Ост-Індію.

Після закінчення школи юнак вступив до кадетський Морський корпус. У період 1695 – 1696 років брав участь в Азовському поході. Незабаром його зарахували унтер-офіцером в російський військово-морський флот. А в 1706 році Берінг отримав звання лейтенанта.

Незабаром Петро I включив його в число командувачів експедиції, яка повинна була під прапором Росії пройти з портів Азовського моря навколо Європи до Балтики.

За дорученням імператора в 1725 році Вітус очолив першу Камчатська експедицію в Тихому океані, метою якої було виявлення перешийка між Америкою та Азією. Вона була досить успішною. Перша експедиція Вітуса Берінга закінчилася тим, що в 1730 році йому було присвоєно чин капітан-командора.

Користуючись прихильністю імператора, його знову призначили керівником другої Камчатської експедиції. Почалася вона в 1733 році. Її результат – обстеження Аляски і нанесення обрисів берегів суші на карту, а також відкриття Алеутських і Курильських островів. Крім того, по дорозі додому мореплавець зустрів ряд незвіданих раніше земель. Ці острови названі на честь Вітуса Берінга. Тут команда залишилася на зимівлю. Велика частина матросів померли від цинги, в тому числі і сам командувач. Подорож Вітуса Берінга закінчилося 8 грудня 1741 року, із його смертю.

Вітус Берінг цікаві факти

Батьки Беринга були досить заможними людьми, два його старших брата вчилися в університеті в Копенгагені. Сам же юний Беринг вибрав інший шлях і, ледь йому виповнилося 15 років, найнявся юнгою на корабель.

З 60 років свого життя Вітус Берінг 38 років був на російській службі. З них 15 років зайняли Камчатські експедиції.

У Росії його називали Іваном Івановичем.

У багатьох джерелах вказана дата народження Берінга – 12 серпня 1681 року. Але звідки взялася ця дата, невідомо. Адже з церковних книг Данії відомо, що його хрестили 5 серпня 1681 році. Тому можна зробити більш точне припущення про дату його народження – найімовірніше це сталося 2 серпня 1681 року.

Його назвали на честь дядька, брата матері: літописця Королівського суду.

У 1713 році він одружився на Анні Кристине, доньці бюргера. Відомо, що у подружжя було 8 дітей, з яких вижило тільки 4. Його дружині за службовим обов’язком чоловіка довелося також призвичаїтися до мореплавательскої справи, щоб всюди його супроводжувати.

Іменем Берінга названі острів, протока і море на півночі Тихого океану, а також Командорські острови.

Заслуги Берінга були визнані не відразу. Першим з мандрівників, який підтвердив точність досліджень Беринга, став англійський мореплавець Джеймс Кук. Саме він запропонував дати ім’я Беринга протоці між Чукоткою і Аляскою.

Оцініть статтю
Додати коментар