Джеймс Кук реферат на українській мові

Географія

Розповідь про Джеймса Кука, відомого британського мореплавця, найбільшого дослідника Океанії і антарктичних морів викладено в цій статті.

Він є одним з найбільш відомих дослідників XVIII століття. Знамениті поїздки Джеймса Кука допомогли нанести на карту маловідомі і рідко відвідувані частини Ньюфаундленду, Австралії, східного узбережжя Канади, Нової Зеландії, Північної Америки, а також Індійського, Атлантичного і Тихого океанів. Карти, складені мореплавцем, були найточнішими і ними користувалися аж до середини XIX століття.

Джеймс Кук реферат на українській мові

Майбутній британський мореплавець Джеймс Кук народився в невеликому селі Мартон 27 жовтня 1728 в сім’ї простого наймита. У 1736 році його сім’я переїхала в Грейт Айтон, де хлопчик почав ходив в школу. Відучившись в школі 5 років, юнак став працювати на фермі на посаді керуючого. У 18 років Джеймс найнявся юнгою на торговий корабель під назвою «Геркулес» і з цього моменту почалися його захоплюючі морські подорожі.

Перший час Кук працював на судах, які перевозили вугілля від Англії до Ірландії і навпаки. Він заслужив славу доброго матроса, після шкіпера, що дозволило йому найнятися на військовий корабель «Егл». І незабаром юнак за свою дисципліну, кмітливість і прекрасне знання корабельної справи отримав звання боцмана. Робота його полягала в вимірюванні глибини річок, складанні карт фарватеру і узбереж.

Кругосвітні подорожі Джеймса Кука

Британський мореплавець зробив три навколосвітні подорожі, в ході яких було скоєно грандіозні відкриття. Це найважливіші дні життя Джеймса Кука, завдяки їм він назавжди увійшов в аннали історії.

  • Перше кругосвітнє плавання – 1768 – 1771 роки

У 1768 року англійське Адміралтейство вирішило забезпечити наукову експедицію для дослідження Тихого океану і його узбереж. Цієї честі удостоївся вже досвідчений моряк і картограф Джеймс Кук, якому тоді виповнилося рівно 40 років. Він очолив корабель «Індевор» з командою з 80 чоловік і 20 артилерійськими гарматами на борту. Разом з ним в подорож вирушили ботаніки, астрономи і лікарі. Адміралтейство суворо наказало капітану корабля не вступати в конфлікти з аборигенами. Відпливши з порту Плімута 26 серпня 1768 року, корабель взяв курс на архіпелаг Таїті. Рухаючись на південь, мореплавець відкрив Нову Зеландію, яку досліджував цілих півроку. Кук показав, що вона розділена на 2 частини. Також експедиція підійшла до східного узбережжя Австралії.

  • Друге кругосвітнє плавання – 1772 – 1775 роки

У другу експедицію Англія забезпечила вже 2 корабля – «Едвенчер» і «Резольюшен». Відпливши знову з плімутського порту, було взято курс на Кейптаун, а після на південь. Його експедиція була першою в історії, яка 17 січня 1773 року перетнула полярне Південне коло. Куком були відкриті Південні Сендвічеві острови, Норфолк, Нова Каледонія. Через льодовики йому не вдалося знайти горезвісний Південний материк, тому він прийшов до висновку, що його і зовсім не існує.

  • Третє кругосвітнє плавання – 1776 – 1779 роки

Два корабля – «Діскавері» і «Резольюшен» вирушили досліджувати нові землі в Тихому океані. Через 2 роки з початку експедиції було відкрито Гавайські острови. Дійшовши до Берингової протоки, Кук повернувся назад, так як на його шляху зустрілися льоди.  Загибель Джеймса Кука була досить безглуздою – капітана вбили 14 лютого 1779 року в сутичці жителі Гавайських островів під час крадіжки товарів з його судна.

Цікаві факти про Джеймса Кука

Джеймс Кук не мав військової або морської освіти. Але це не завадило йому зробити багато грандіозних відкриттів в географії. Він самоучка, який здобув авторитет досвідченого моряка, капітана і картографа.

Цікаво, що в момент забезпечення першої експедиції англійський уряд зробив ставку зовсім не на Джеймса Кука, а на Олександра Далрімпла – знаменитого гідрографа. Але той висунув занадто високі вимоги, і Адміралтейство, відмовившись від його послуг, надали керівництво експедицією Джеймсу Куку.

У мореплавця було секретне завдання під час подорожей: дати можливість ученим спостерігати за проходженням Венери на загальному тлі сонячного диска. А також Кук мав знайти Південний материк, який перебував на іншому краю земної кулі.

Сподіваємося, що повідомлення про Джеймса Кука допомогло Вам. А свій реферат про Джеймса Кука Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар