Володимир Самійленко цікаві факти з життя та творчості українського поета-лірика, сатирика, драматурга та перекладача розкажуть про його захоплення, творчість та особисте.
Володимир Самійленко цікаві факти
Самійленко Володимир Іванович народився 3 лютого 1864 року в селі Великі Сорочинці, що на Полтавщині. Його батьком був поміщик Іван Лисевич, а матір’ю – Олександра Самійленко (чиє прізвище він і взяв), колишня кріпачка
Навчався у Миргороді, Полтаві та Києві. Будучи студентом він починає серйозно займатись літературою.
У студентські роки пробує впорядкувати невеличку поетичну збірку з 20 текстів, але цензура забороняє 11 із них.
Перший свій вірш російською мовою написав у першому класі про свого вчителя, за що був суворо покараний. Спроби написати вірші українською робив у четвертому класі. Вперше друкується в 1886 році у «Зорі». Його вірш мав назву «Переспів» та був підписаний псевдонімом Йваненко.
Знав 9 мов, ствердився як перекладач. Він переклав українською мовою класиків російської та зарубіжної літератури, таких як: Дж. Байрона, П. Беранже, П. Бомарше, В. Жуковського, О. Пушкіна, Гомера, М. Гоголя, Данте, Мольєра та інші
Товаришував з І. Франком, О. Барвінським, Л. Українкою, О. Пчілкою, М. Обачним, Є. Тимченком, М. Лисенком, В. Стефаником та М. Старицьким.
У літературному колі був відомий під псевдонімом «Сивенький»
Отримав нотаріальну освіту та в місті Добрянка відкрив нотаріальну контору, якою заправляв до 1917 року.
Іван Франко допомагав Володимиру, був його літературним куратором, укладачем деяких книг.
У 1903 році брав участь у відкритті в Полтаві пам’ятника І. Котляревському.
Був одружений. Дві його доньки померли ще за життя письменника. Менша донька Галина померла час пологів (1924), а згодом не стало і старшої дочки Олени (яка після голодного 1921 р. хворіла на туберкульоз).
Після смерті дружини Ольги, старого у змученого життям Володимира Івановича взяла під опіку Віра Олександрівна Матушевська, яка була дружиною колишнього редактора «Ради», де працював колись Самійленко. Помер у місті Боярка під Києвом 12 серпня 1925 року. На похорон Самійленка, до слова, ризикнули прийти одиниці.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Володимира Самійленка.
Печальна у нього доля кнш