Михайло Старицький хронологічна таблиця

Хронологічна таблиця

Михайло Старицький хронологія життя і творчості відомого українського письменника викладена в цій статті.

Михайло Старицький хронологічна таблиця

14 грудня 1840 – народився у селі Кліщинці Золотоніського повіту на Полтавщині (тепер — Черкаська область) в родині дрібного поміщика.

1851-1856 – роки навчання у Полтавській гімназії

1852 – Старицький залишився круглим сиротою, і відтоді турботи про його виховання взяв на себе двоюрідний брат його матері — В.Р. Лисенко, батько М.В. Лисенка.

1858–1859 Навчання в Харківському університеті

1860 – починає навчання в Київському університеті. До цього періоду належать перші оригінальні вірші та переклади Старицького українською мовою творів Крилова, Пушкіна, Лєрмонтова, Огарьова, Міцкевича, Байрона, Гейне, а також перші спроби драматургічної творчості: лібретто опери «Гаркуша» за п’єсою О. Стороженка і сатиричної оперети «Андріяшіада».

1864 – Разом із Лисенком він створює у Києві аматорський гурток, силами якого на вечорі пам’яті Шевченка року було показано «Наталку Полтавку».

1865 Були надруковані перші твори письменника.Старицький був справжнім учителем молодих українських письменників і відіграв велику роль в організації літературного і громадського життя 1890-х pp.

1871 Старицький організовує разом з Лисенком Товариство українських сценічних акторів, яке давало спектаклі за їх творами.

1878 Під тиском імперської влади Старицький змушений був емігрувати на деякий час за кордон.

1881 Після повернення з-за кордону він видає перші свої поетичні збірки («З давнього зшитку. Пісні та думи»), п’єси «Як ковбаса та чарка, то минеться й сварка», «Не судилось»

1882 Видання «Гамлета» Вільяма Шекспіра у перекладі Старицького

1883 Михайло Старицький став керівником і режисером першої об’єднаної української професійної трупи. Видавав український альманах «Рада» (вийшло два випуски).

1883 – 1885 М. Старицький очолює і забезпечує матеріально першу об’єднану українську професійну трупу

1887–1888 Трупа Старицького з успіхом виступає в Москві та Петербурзі, а згодом гастролює у містах Поволжя, у Вільно, Мінську, Тифлісі.

1895 – залишив театральну діяльність і цілком віддався літературній творчості.

1903 написав історичний роман «Разбойник Кармелюк» російською мовою.

27 квітня 1904 – Помер у Києві, похований на Байковому кладовищі.

Оцініть статтю
Додати коментар