Вольтер “Простак” короткий зміст

простак короткий зміст вольтер Короткий зміст

“Простак” короткий зміст твору Вольтера не донесе всіх цікавих деталей повісті (можна читати детальний переказ)

“Простак” короткий зміст

У 1689 році, увечері 15 липня, абат де Керкабон, пріор храму Гірської богоматері, разом з сестрою здійснює прогулянку по морському узбережжю. Улюблений своєю паствою священник і ніколи не заміжня, 45-річна мадемуазель де Керкабон, розмовляють про те, як в 1666 році з цих місць в Канаду поплив їх брат з дружиною. Як повідомили родичам: сімейна пара загинула від рук кровожерливих ірокезів.

Розмова приора з сестрою переривається появою англійського судна і прибулого на ньому чемного двадцятидворічного гурона. На вечері, влаштованому на його честь, з’ясовується, що юного мандрівника звуть Простодушний і, як усі гурони, він живе, говорячи те, що думає і роблячи те, що хоче. По висячому на шиї індіанця портрету пріор впізнає в ньому свого племінника – сина загиблого в Канаді брата.

Суспільство Нижньої Бретані вирішує охрестити Простодушного. Гурон на початку пручається, а після прочитання Нового Завіту – здається. Одержимий щирою вірою він вирішує справити обряд обрізання, чим валить все суспільство в шок. Потім він відмовляється сповідатися, а, переконаний пріором в необхідності щирого розкаяння, визнається у своїх гріхах францисканському ченцю, після чого змушує служителя церкви сповідатися у своїх. Для обряду Хрещення Простодушний забирається в річку, і тільки прохання мадемуазель де Сент-Ів змушує його хреститися в храмі. Дівчина і її брат – абат де Сент-Ів стають хрещеними батьками Простодушного, нареченого Гераклом.

Після обряду Хрещення молодий гурон зізнається в любові мадемуазель де Сент-Ів. Дівчина пропонує обговорити шлюб з родичами. Простодушний упирається, кажучи, що це тільки їх справа. Пріор ставить племінника до відома, що шлюб між хрещеником і хрещеною матір’ю заборонений церквою і людьми. Бажаючи уникнути розкрещення гурона, мадемуазель де Керкабон пропонує йому отримати дозвіл на шлюб у Папи Римського. Простодушний не бажає їхати в далеку Італію. Він відправляється до м-ль де Сент-Ів і мало не опановує їй, пам’ятаючи про згоду дівчини стати його дружиною.

простак скорочено українськоюМ-ль де Сент-Ів зачиняють в монастир. Простодушний допомагає місцевому гарнізону відбити напад англійців і відправляється в Версаль, на представлення до короля, від якого сподівається отримати дозвіл на шлюб. По дорозі він знайомиться з протестантами і дізнається про переслідування їх католиками. Гурон обіцяє новим знайомим заступитися за них перед королем. Духівник Людовика XIV, батько де ла Шез, за доносом свого шпигуна і бретонського судді, який бажає одружити свого сина на мадемуазель де Сент-Ів, увязнює Простодушного в Бастилію. У в’язниці гурон знайомиться з янсеністском священником Гордоном, який навчає його геометрії, релігії, математики, історії, філософії, літературі. Простодушний стає янсеністом, Гордон – мудрецем і гарною людиною.

Пріор з сестрою їдуть в Париж, але вище церковне духовенство занадто зайняте, щоб вислухати їх прохання про допомогу. Не бажаючи виходити заміж за сина судді, м-ль де Сент-Ів біжить з весілля в Версаль. Слідом за нею відправляється і решта суспільства. Помічник міністра Сен-Пуанж робить дівчині непристойну пропозицію. Єзуїт Тут-і-там схиляє її на шлях гріха. Приятелька, у якої живе мадемуазель де Сент-Ів, насильно відводить її на вечерю до Сен-Пуанж. Після ночі, проведеної з помічником міністра, дівчина отримує на руки наказ про звільнення Простодушного і його найкращого друга – Гордона.

Суспільство Нижньої Бретані радіє вдалому результату справи. Абат де Сент-Ів погоджується на шлюб своєї сестри з Простодушним. Сповнена муки від свого падіння дівчина, тим часом, занедужує, зізнається у всьому і вмирає. Пан Сен-Пуанж, що закохався в погублену ним красуню, щиросердно кається у своєму злочині. Простодушний стає офіцером і все життя вшановує пам’ять загиблої коханої.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Balto Holks

    Спасибо очень полезная стать я

    Відповіcти
  2. Яв

    Клас
    Коротко и ясно

    Відповіcти