Як боротися з бур’янами?

Поради

Як боротися з бур’янами на городі чікавить багатьох, адже вони виростають з величехною швидкістю. Чим кропити бур’яни Ви дізнаєтеся в цій статті.

Як позбутися бур’янів на городі?

Існує всього лише парочка способів боротьби з бур,янами: традиційні і хімічні.

Хімічний спосіб боротьби з бур’янами

Більшість поширених бур’янів не здатна встояти перед хімічним впливом. Особливою популярністю серед дачників користуються гербіциди суцільної (вбивають всі види рослин) і вибіркової дії. Такі види гербіциців представлені на agroxim.com.ua. Вони наносяться на видимі частини культур – стебла, листя, суцвіття. Отруйні речовини поглинається листям рослин і повільно накопичуються в коренях. Однак, дуже уважно ставимося до процесу їх використання, так як дрібні краплі гербіцидів запросто можуть погубити і культурні рослини.

Перевагою таких препаратів є їх безпека для грунту. В процесі їх впливу не відбувається забруднення (вони повністю розкладаються без шкоди природі). Термін дії гербіцидів визначається їх складом і рівнем стійкості оброблюваних бур’янів. Найчастіше вистачає 2 тижнів, для того, щоб ділянка повністю очистилася.

Традиційний спосіб боротьби з бур’янами

Традиційний спосіб поділяється на такі види:

  • Механічна прополка,
  • застосування укривного матеріалу,
  • мульчування,
  • посадка сидератів.

Отже, щоб розібратися в особливостях боротьби з рослинами-бур’янами, варто розглянути найбільш поширені способи докладніше.

Механічна прополка вимагає певної регулярності, багато сил і часу. Таким чином ділянку потрібно обробляти досить часто. Бур’яни вміють добре вкорінюватися в грунті. І тільки видалення підземної частини рослини здатне позбавити їх життя. Після прополки ділянки все, що залишилося від бур’янів, збирається і виноситься за межі городу. Дана процедура дуже трудомістка, до того ж, лише через пару тижнів, на грядках обов’язково зазеленіють молоді бур’яни. Прибирати бур’яни потрібно не тільки під час заполоненння ними грядок, але і при весняній обробці грунту, а також після збору врожаю ягід і овочів.

Використання укривного матеріалу. Для цієї процедури застосовується темний матеріал, який не здатний пропускати повітря і сонячне світло. Тут підійдуть будь-які будівельні матеріали. Дачниками часто використовується темна плівка або руберойд. Очистити ділянки від бур’янів таким способом просто. Потрібні грядки вкриваємо не пропускаючим світло матеріалом тижні на 3-4. В таких умовах всі рослини гинуть. Після зняття плівки їх відмерлі частини видаляємо простими граблями. Але плівку потрібно укласти раніше, як тільки злегка відтане земля.

Винятком з правила є полуниця. Вона прекрасно витримує сусідство з чорною плівкою. Грядки можна затемнювати повністю, залишаючи лише прорізи для кущів. У підсумку, покривний матеріал буде сприяти:

  • “Притяганню” сонячних променів,
  • збереженню вологи в грунті,
  • гальмування росту бур’янів,
  • виключенню загнивання ягід.

Як розтилити укривний матеріал? На підсохлий грунт розстеляється агроволокно, яке не допускає проростання бур’янів, саджанці поміщаються в заздалегідь пророблені прорізи хрестоподібної форми.
Таким чином, за допомогою укривного матеріалу на полуниці вирішується відразу кілька проблем, що перешкоджають підвищенню її врожайності на дачній ділянці.

Мульчування. Для отримання мульчі використовуємо різні натуральні і штучні матеріали. Мульча, здатна добре утримувати воду, зберігати температурний режим для росту рослин і служити відмінною перепоною рослин-бур’янів, викладається на поверхню грядок шаром 6-7 см навколо овочевих культур.

При укладанні мульчі необхідно враховувати кілька особливостей. При осінній висадці захисна маса додається відразу ж після посіву городніх культур. Ранньою весною перед викладанням захисного шару потрібно перевірити, чи прогрілася земля. Якщо зелені шкідники вже почали рости, грунт ретельно прополюють. Слідом за цим укладається товстий шар мульчі. Такий спосіб можна використовувати і в саду, обкладаючи пристовбурні круги дерев. Як укривний матеріал можна використовувати: хвою, тирсу, компост, керамзит, торф, руберойд, лушпиння, солому, а також опале листя і деревну кору.

Посадка сидератів. Сидератами називаються рослин, що сприятливо впливають на грунт, розпушують його і не дають розвиватися бур’янам. Також вони здатні підвищувати родючість і захищати землю від ерозії.

Закопуючи сидерати в грунт, дачники збагачують його органічними речовинами. Висаджуються вони ранньою весною, або восени, після збирання врожаю. До таких рослин належать: горох, гірчиця біла, гречка, люпин, люцерна, пшениця, редька, жито та ін.

Одним з рослини, що пригнічують ріст бур’янів, є горох. Його висаджують навесні на найбільш зарослі території. Коли плодоношення завершиться, стебла гороху закопуються на цій же грядці. До кінця жовтня на городі можна посіяти насіння пшениці та жита, а потім вирівняти граблями. Навесні сіянці починають проростати і до середини літа дають багато пагонів, які успішно затінюють бур’яни.

Для таких культур, як цибуля, салат або картопля, які висаджуються ранньою весною, посадку корисних рослин з сидеративними властивостями слід проводити восени. Вони залишаються на грядці аж до травня, утворюючи пишну зелену масу. Перед посадкою потрібних культур сидерати підрізають. Лунки, в які будуть висаджені овочі, виполюють.

Зазвичай такі корисні рослини висіваються в середині червня, після першої механічної обробки городу. Якщо бур’яни активізувалися, досить розкидати по ділянці насіння сидератів, і незабаром вони заглушать їх.

До середини вересня, коли деякі ділянки на дачі вже порожніють, їх можна засівати гірчицею, редькою, або рапсом. До перших холодів вони встигнуть і дати достатньо зеленої маси для добрива і заглушити бур’яни. Головним правилом при посіві сидератів є дотримання сівозміни. Не можна щороку висаджувати родинні культури, вони завжди повинні змінюватися і при посадці не заорюватися.

     Крапельний полив, що використовується на відкритому грунті і в теплицях, полягає в насиченні вологою тільки корисних рослин. Але і при такому підході все одно доведеться регулярно прополювати грядки, однак їх кількість зменшиться в кілька разів.

Тепер Ви знаєте чим обробити город від бур’янів та отримувати більше задоволення від роботи на своїй ділянці.

Оцініть статтю
Додати коментар