Як зберегти грунт? Заходи по збереженню грунтів

ґрунт цікаві факти Географія

Проект “Охорона грунту” коротко розповість багато корисної інформації про те, як необхідно охороняти грунт.

Охорона грунту

Що таке грунт?

Грунт являє собою поверхневий шар землі, який сильно піддається забрудненню і руйнуванню. Найбільш сильно на нього впливає вітрова і водна ерозія. Особливо вразливі грунти без рослинного покриву.

Коли настає весна, починає танути сніг і вода тече з полів бурхливими потоками. На своєму шляху вона розмиває верхній родючий шар грунту, несучи його в різні водойми. Також грунт розмиває і дощова вода. На рівнинних територіях, наприклад полях, потоки води утворюють борозни – поглиблення. Вони збільшуються з кожним роком, перетворюючись в довгі западини.

Також родючий шар часто здувається сильними вітрами. Особливу небезпеку становлять пилові бурі. Вони можуть здути шар землі до 25 см. Без верхнього родючого шару грунті, врожаї значно знизяться, фермерам буде важко щось виростити на ньому. Тому необхідно проводити заходи щодо збереження грунту.

Заходи по збереженню грунтів

Для збереження родючого грунту необхідно проводити деякі заходи. Від вітру і розмиву водою землю на полях захищають – орють поперек заглиблень, так утворюються струмочки після дощу або танення снігу. Таким чином вода утримується пластами землі і вбирається вглиб. Також утримувати воду допомагає глибока оранка грунту. Також посів поперек схилу і перехресний посів зернових культур зменшує змив землі до 30 разів.

Ось ще деякі приклади заходів з охорони ґрунтів: ті посівні площі, які зазнали водної ерозії на 2-3 роки перетворюють в штучні луки, так як багаторічні трави поступово відновлюють родючість ґрунту.

У місцях утворення ярів рекомендується садити чагарники. Своїм корінням вони закріплюють грунт. Крім того, щоб запобігти руйнуванню грунту потоками води людина будує загати, дамби і подібні споруди. На земельних площах, де застоюється вода і існує загроза перетворення в болота, робляться глибокі канави для стоку води в найближчі водойми.

Для захисту ґрунту від вітрів насаджують смуги чагарників і дерев, які зменшують силу вітру і зберігають вологу в ґрунті. Час від часу в землю необхідно вносити добриво.

Варто відзначити, що грунт як об’єкт охорони часто входить в список охоронюваних зон в заповідниках і природних територіях. Навіть в законах прописані пункти щодо дотримання та контролю рівня родючості і якості грунту.

Сподіваємося, що реферат на тему “Охорона грунтів людиною” допомогло Вам підготуватися до заняття. А свою розповідь про охорону ґрунтів Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар