Які твори називають билинами?

Теорія

Прочитавши цю статтю, Ви дізнаєтесь, які твори називають билинами.

Що таке билини?

Билини – це героїчні та патріотичні пісні, в яких йдеться мова про події Давньої  Русі ХІ – ХVІ століття та подвиги богатирів. Билини передавались в усній формі із покоління в покоління.

У даних творах можна знайти відображення надії та сподівання простих людей, героїв-богатирів, слава та образи яких несуть у собі мудрість. Билини часто писалися у формі пісенних віршів. Їх співцями були звичайнісінькі селяни, які співали твори від душі.

Вірш у формі билини був  неримований, з 3-4 наголосами на рядок. Обов’язковий елемент – дактилічне закінчення, тобто робився наголос на третьому складі кінця рядка.  За обсягом вони були найдовшими серед  усіх відомих жанрів слов’янської писемності.

Головна ознака билин – богатир-герой.  Він уособлює в своєму образі одночасну і людину з власним, твердим характером та долею і надлюдську істоту, так як йому притаманні риси міфічного героя. А саме: він може наодинці подолати чудовиськ, битися в з цілим військом,  втамувати спрагу не одним відром води і так далі.

Билини, які створювалися в період IX—XIV століть, поділили на цикли:

  • Київський
  • Чернігівський
  • Новгородський

Головними героями цих билин є Добриня, Ілля Муромець, Альоша Попович, Василь Буслаев, Садко та боярин Ставр. Також вони є соціально-побутовими, які відображають не подвиги богатирів, а внутрішні конфлікт. До таких належить цикл билин про Микулу Селяниновича.

Цікаво, що билини не мають конкретних авторів, адже їх створив народ. Вперше твори такого жанру були надруковані в 19 столітті.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які твори називаються билинами.

Оцініть статтю
Додати коментар