Зміни в природі взимку

вірші про зиму для дітей Природознавство

Що є причиною зимових змін у житті рослин і тварин? Відповідь здається проста – погодні умови змушують рослин та тварин пристосовуватися, щоб вижити.

Зимові зміни в природі

Зима – це найзагадковіша і холодна пора року. Початок цього сезону можна помітити по зменшенню сонячного дню, по відсутності багатьох тварин, по появі снігового покриву та інею на траві та деревах.

Холодні дощі, дикі вітри, хуртовини і холод не дозволять цей сезон сплутати з будь-яким іншим. Одна з довгоочікуваних подій зими – це випадання снігу. Як і камені на березі моря, сніжинки ніколи не повторюються. Загадкова форма сніжинок радує дітей і дорослих, і часто описується поетами. Замерзлі бурульки заворожують, і навіть під час відтавання падаючі на землю крапельки мають свою чарівність.

Більшість рослин взимку не гинуть, а накопичують сили і енергію, щоб рости і покриватися молодим листям навесні.

Деякі тварини не витримують низьких температур і відправляються в теплі країни або впадають в сплячку. Головна проблема для тварин в цей час – відсутність їжі в достатній кількості. Багато тварин в цей час страждають, оскільки їм потрібно шукати укриття, щоб не замерзнути і вони змушені голодувати.

Птахи, як і інші тварини, також стикаються з безліччю проблем – вони мерзнуть і їм не вистачає їжі. Однак ті птахи, які мігрували в теплі країни мають більш сприятливі умови для життя. Останній місяць зими ознаменовує прихід наступного сезону, Весни. Дні стають довшими, сонячні промені гріють сильніше, а природа готується до весняного пробудження.

Оцініть статтю
Додати коментар