Зміни в природі з приходом осені

золота осінь федір манайло опис Природознавство

Зміни в природі з настанням осені відбуваються поступово. Змінюється природа, тварини готуються до зими. Осінні зміни в природі стосуються всього живого і комах, і плазунів, і тварин, і рослин, і навіть людей.

Розповідь про осінні зміни в природі

Осіння природа відрізняється особливою красою. Ця пора року є перехідною між літом і зимою. На початку вересня ще можна спостерігати теплу літню погоду.

Згодом листя на деревах стає жовтим, помаранчевим, червоним і починає обпадати на землю. Пізніше починаються холодні дні, які властиві зими.

Восени можна побачити різні природні явища: сильні дощі та бурі, зниження температури і навіть перший сніг, який вказує на впертий характер цієї пори року.

У багатьох рослин восени закінчується життєвий цикл або вони переходять в іншу стадію. Дерева і чагарники  без листя втрачають свій захист.

Осінь – це важливий час року для тварин, адже багатьом з них необхідно запастися їжею, щоб не голодувати взимку. Інші тварини накопичують шар жиру, який буде їх захищати в морозну погоду. Деякі тварини впадають в сплячку.

Дрібні тварини, щоб уникнути хижаків, змінюють колір хутра, і взимку зливаються з білим снігом.

Навіть така велика тварина, як ведмідь, змушена шуката собі добру схованку для зимової сплячки, де буде чекати настання весни.

Деякі птахи відлітають в теплі країни, де є їжа і теплий клімат, а інші залишаються зимувати в рідному краю.

Ось такі осінні зміни в природі відбуваються кожного року. І кожен з нас захоплюється красою навколишньої природи у цей цас.

Оцініть статтю
Додати коментар