Зображення війни як засобу збагачення в драмі “Матінка Кураж”

Зображення війни як засобу збагачення в драмі Матінка Кураж та її діти Твори

Зображення війни як засобу збагачення в драмі “Матінка Кураж та її діти”

П’єса Бертольта Брехта “Матуся Кураж та її діти” була написана в 1939 році і закінчена, коли Друга світова війна вже почалася. Сам драматург визнавав: “Мамаша Кураж” запізнилася”. Однак п’єса Брехта знаходиться позачасом.

Головна героїня твору, матінка Кураж та її діти, сини – старший Ейліф і молодший Швейцеркас, і дочка – німа Катрін, їздять дорогами Тридцятирічної війни в Німеччині та Польщі. Матінка Кураж – маркітанка (у арміях тих років торгівля їжею, напоями та предметами солдатського побуту). Пересуваються вони у фургоні, але коня у них давно вже немає, віз тягнуть сини Анни. 

Матінка Кураж вміє пристосовуватися до обставин і завжди знаходить спосіб заробити гроші. Матінка Кураж не є злою людиною. Вона просто хоче забезпечити своїм дітям гідне життя. Вона вважає, що війна – це лише можливість заробити гроші, і вона не розуміє, що війна – це зло.

У драмі Бертольда Брехта “Матінка Кураж та її діти” війна зображується як саме таке джерело збагачення. Найбільше Кураж боїться, що оголосять мир, адже вона втратить свій прибуток від війни! Як інші люди тікають ВІД війни, Анна Фірлінг біжить ЗА війною. Життєва мудрість при цьому така: «Якщо в хід йдуть високі чесноти, значить, справа погань. Кому у війні не вистачить волі, тому перемоги не видно. Якщо торгувати, чи не все одно, свинцем чи сиром торгувати?».

Але війна – це завжди трагедія: «Хочеш від війни хліба, давай їй м’ясо». Війна приносить смерть, страждання і руйнування. Вона забирає в неї обох синів, що подали в солдати, а потім і дочку – вони гинуть один за одним. Підтримуючи війну, Матінка Кураж стає співучасницею її злочинів. Вона продає зброю, яка потім використовується для вбивств людей. Вона стає багатою, але її діти гинуть.

Зображення війни як засобу збагачення в драмі Брехта є важливим попередженням про небезпеку війни. Війна не приносить багатства, а лише страждання. Вона руйнує людські життя, сім’ї, цілі країни. Брехт закликає людей не використовувати війну для власної вигоди, а боротися за мир. Ось деякі конкретні приклади зображення війни як засобу збагачення в драмі “Матінка Кураж”:

  • Матінка Кураж отримує прибуток від продажу харчів і припасів, які потрібні армії.
  • Вона продає зброю, яка потім використовується для вбивств людей.
  • Вона стає багатою, але її діти гинуть.

Ці приклади показують, що війна – це не тільки трагедія, але і джерело збагачення для деяких людей. Брехт закликає людей не використовувати війну для власної вигоди, а боротися за мир.

Автор твору – KRASOL8

Матеріал надано лише для публікації на сайті dovidka.biz.ua. Копіювання заборонено!

Чому п’єсу Матінка Кураж називають пересторогою? Бертольд Брехт розумів, що невпинно і невблаганно насувається нова війна. Автор задумав написати твір, який слугував би як своєрідне попередження, пересторога перед Другою світовою війною.

Тести до твору "Матінка Кураж та її діти"

Пройти тест до твору "Матінка Кураж та її діти" Бертольда Брехта варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет твору про війну. Правильні відповіді на питання відображаються одразу.

Оцініть статтю
Додати коментар