Абель Тасман відкриття Австралії

Географія

Що відкрив Абель Тасман і який внесок зробив в географію відомий мореплавець і мандрівник, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Абель Тасман що відкрив? Внесок в географію

Всі свої основні відкриття Абель Тасман зробив в ході морських експедицій, яких за його життя було кілька.

Ост-Індська компанія в 1642 році організовує морський похід на двох кораблях в південно-східну частину Тихого океану. Відповідно до припущень географів тут знаходилася Невідома земля, багата на золото та інші скарби. Курирував експедицією генерал-губернатор голландської колонії на індонезійській території – Антоні Ван Дімен. Як керівник цієї важливої ​​місії він вибрав Абеля Тасмана, який на той час прославився як знавець морських шляхів. Даний похід приніс мореплавцю всесвітню популярність.

Абель Тасман що зробив?

Ним 24 листопада 1642 року було відкрито острів біля Австралії, який моряки назвали Землею Ван Дімена (сучасна Тасманія). А 13 грудня 1642 року пропливаючи поблизу його берегової лінії, мандрівник відкрив ще один острів – Південний. І він входив до складу Нової Зеландії.

Подальша подорож привела експедицію до островів Тонга. Сталося це 21 січня 1643 року. Тут були знайдені острівні території, раніше не відомі укладачам морських карт того часу. На зворотному шляху моряки відвідали острів Фіджі, обігнули Нову Гвінею і в червні 1643 року повернулися додому.

Абель Тасман основний внесок в географію

В результаті походу, описаного вище, був відкритий новий острів – Тасманія. І Абель Тасман вніс великий вклад в дослідження його південного узбережжя, включаючи архіпелаги Фіджі і Тонга. Свої враження від побаченого він записував в щоденник. Команду вразила пишна рослинність, знайомі і незнайомі тварини, наявність великої кількості чистої води. Також командувач експедицією описав зовнішність маорійців і зброї, записав їх мову, замалював аборигенів, їх одяг, селища.

Правда, на своїх картах Австралія і острів Тасманія вони поєднали в одне ціле, не побачивши протоки, що розділяє ці дві частини Нової Зеландії. У такому вигляді вони залишалися аж до XIX століття і носили загальну назву – Нова Голландія.

Абель Тасман вивчив західну частину острова Нова Гвінея і північну Австралію. Мореплавець точно зазначив на карті точні контури Австралії і острови в затоці Карпентарія. Ним було доведено, що Австралія це окремий, самостійний материк.

Після смерті губернатора Ван Дімена інтерес до вивчення нових земель пропав. Влада боялася, що дослідження привернуть увагу інших країн до морських шляхів, прокладених голландцями. З 1651 року відомий першовідкривач Абель Тасман в море більше не виходить і займається виключно торговими справами в званні командора.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок вніс в географію Абель Тасман.

Оцініть статтю
Додати коментар