Арістотель: цікаві факти

Цікаві факти з життя Арістотеля ви дізнаєтеся в цій статті.

Арістотель: цікаві факти

Арістотель був першим мислителем, створив всебічну систему філософії, що охопила всі сфери людського розвитку: соціологію, філософію, політику, логіку, фізику. Його погляди на онтологію мали серйозний вплив на подальший розвиток людської думки.

Арістотель народився в аристократичній родині в 384 році до н.е у фракійському місті Стагір. Його батько був особистим лікарем короля Македонії.

У 367 до н.е, філософ вступив в академію Платона, але незабаром і сам став її викладачем.

Улюбленими предметами Арістотеля були біологія, зоологія, астрономія.

Після смерті свого наставника Платона Арістотель став наставником і другом царя Олександра Македонського ….

У 347 р. до н.е. Арістотель одружився на Піфіаді, прийомній дочці Гермія, тирана Асоса в Троаді.

У 345 р. до н.е. Гермій виступає проти персів, за що був скинутий ними і страчений. Арістотель змушений виїхати до Мітіліно. У Арістотеля і Піфіади була дочка, Піфіада.

Проживши 62 роки, великий грек помер у 322 р до н.е., прийнявши як стверджують деякі історики, отруту аконіт. Але у нього залишилося безліч учнів і послідовників.

Історії з життя Арістотеля

Старовинні джерела діляться однією з історій, яка сталася з Арістотелем та Олександром Македонським. Коли Олександр потрапив під сильний вплив гетери Феліди, Арістотель, бачачи згубність цієї ситуації для держави, звернувся до гетери з проханням залишити Олександра. Феліда погодилася, але поставила одну умову — філософ повинен був прокатати її на своїй спині. У той момент зайшов Олександр і побачив Феліду зверху на Арістотелеві, на що той сказав: «От бачиш, якщо вона таке витворяє зі мною, старою, навченою людиною, то можеш собі уявити, на що вона перетворить тебе». Цього уроку цареві виявилося досить.

Одна людина після довгого і порожнього базікання заявила Арістотелю:
«Заговорив я тебе, філософ».
На що той відповів:
«Ні, присягаюся Зевсом, я і не помітив».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *