Бенджамін Франклін цікаві факти

Бенджамін Франклін цікаві факти з життя і біографії відомого політичного і державного діяча Ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про Бенджаміна Франкліна

Бенджамін Франклін був видатною людиною. Будучи вихідцем з бідної багатодітної сім’ї (був 15 з 17 дітей), отримав гарну освіту, головним чином з книг, досяг сімейного і фінансового благополуччя.

Його підписом були скріплені три найважливіших і головних документа в історії США і світу — «Декларація незалежності США», «Конституція США», «Версальський мирний договір 1783 року».

Цікаво, що Бенджамін Франклін з 1914 року зображений на грошовій одиниці США номіналом в 100 доларів, і при цьому він ніколи не займав пост президента цієї країни.

Бенджамін Франклін ввів страхування врожаю.

Один з розробників дизайну Великої печатки США.

Першим начальником поштової служби США був Бенджамін Франклін

Бенджамін Франклін взяв участь у винаході одометра, тобто приладу, що вимірює кількість обертів колеса, тобто пройдену відстань

Йому належить ряд винаходів. Наприклад: крісло-качалка, біфокальніокуляри, економічна малогабаритна піч для будинку, яку він не запатентував, так як хотів, щоб його корисний винахід був доступний широкому колу людей. Що, втім, не завадило «підприємливим» людям доопрацювати його піч і нажити собі статок. А ще численні досліди з електрикою, винахід громовідводу, який він також відмовився патентувати.

Заснував першу в Америці публічну бібліотеку.

Був затятим противником рабської праці, вважаючи всіх людей рівними від народження.

Цікавий факт з життя

Франклін дуже любив смажену рибу, однак з якогось часу він вирішив стати вегетаріанцем. Протягом декількох років йому вдавалося обходитися без вживання в їжу тваринних організмів. Однак перебуваючи в довгому плаванні і маючи обмежений вибір їжі, Бенджамін сидів на палубі і дивився, як чистять рибу і готують її до того, щоб смажити.

Раптово побачивши, що з шлунка великої риби дістають багато маленьких рибок він вигукнув спересердя: «Ну, якщо ви один одного поїдаєте, то чому я не можу вас зїсти»! Таким чином, здорова логіка допомогла вирішити складну, на перший погляд, філософську задачу про те, чи гуманно їсти тварин. З тих пір Франклін не піднімав питання вегетаріанства.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *