Чим харчуються дощові черв’яки?

Чим харчується дощовий черв’як в природі, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Чим харчуються дощові черв’яки в грунті?

Варто відразу зазначити, що дощові черви всеїдні. Харчуючись, ці організми заковтують в себе велику кількість землі — з неї вони «вбирають» всю органіку, що знаходилася в ній. Точно также черв’яки з’їдають веелику кількість напівгнилого листя.

У дощових черв’яків немає зубів, вірніше їх немає в ротовій порожнині — зуби знаходяться у них в шлунку. Щоб прийняти їжу, черв’як всмоктує її спеціальним органом — горлом. М’язи тіла проштовхують їжу далі, просуваючи її спочатку в зоб, а після в шлунок. І вже там відбувається процес перетирання їжі зубоподібними виступами на маленькі частинки. Далі в кишечнику їжа перетравлюється ферментами, засвоюючи корисні речовини, а відходи виводяться з організму.

Оскільки ротовий отвір у черв’яків невеликий — ось причина того, що вони поїдають напівзгнилі листя і залишки рослин. Адже свіжі пагони можуть просто-напросто пошкодити тіло хробака.

Як правило, дощові черв’яки мешкають під торішнім листям, в грунті багатим перегноєм. Тут-то вони і знаходять собі таку «смачну» їжу — залишки рослин.

Хто такі дощові черв’яки?

Дощові або земляні черв’яки належать до підвиду малощетинкових черв’яків загону «Haplotaxida». Їх можна зустріти на всіх материках крім Антарктиди, але тільки деякі види мали спочатку широкий ареал, тобто поширення великої кількості черв’яків відбулося завдяки розвитку людиною інтродукції.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, чим харчується дощовий черв’як.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *