Чому Україна відноситься до однонаціональних держав?

Чому Україна відноситься до однонаціональних держав? Таке питання не коректне, адже потрібно розібратися Україна однонаціональна держава чи багатонаціональна?

Україна належить до багатонаціональних держав, де значно переважає нація українців. Оскільки на нашій території проживає 78% українців, а щоб держава належала до однонаціональних українців має бути понад 90 %.

Корінне населення — українці — складає 72,7% (понад 37 млн. осіб). Вони становлять більшість в усіх регіонах, окрім АР Крим. Найвища частка українців у населенні Тернопільської (96,8%) та Волинської (94,6%) областей, найнижча — в АР Крим (25,8%), Луганській (51,9%), Донецькій (50,9%), Одеській (54,6%) областях.

Залежно від національного складу населення країни поділяються на:

  • однонаціональні (Польща, Угорщина, Ар­гентина, Японія, Австралія, Німеччина, Португалія, Бангладеш та інші).
  • багато­національні (Індія, Китай, Пакистан, Індонезія, США, Росія)

Однонаціональні країни виникають тоді, коли збігаються етнічні межі та політичні кордони. Такі країни переважають в Європі, Латинській Америці, південно-західній Азії. Та більшість у світі становлять багатонаціональні країни.

Є і двонаціональні країни: Бельгія, Канада. Для багатонаціональних країн характерним є федеративний адміністративно-територіальний устрій. Унітарні країни, як правило, є однонаціональними.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *