Чому весілля називають народною драмою?

Цікаві факти про Україну

Українське весілля має багато тардицій, а чи знаєте Ви чому весілля називають народною драмою?

Чому весілля називають народною драмою?

Весілля називають «народною драмою», оскільки в ньому поєднувалися мораль та світогляд, родинні та суспільні стосунки народу на кожному етапі його розвитку.

Весілля зазвичай святкували осінню, після закінчення всіх робіт на полі і до 14 жовтня (до свята Покрови Пресвятої Богородиці). В народі існувало прислів’я: «Іде Покрова, реве дівка, як корова», цей вислів пояснювали тим, що якщо дівчина не вийде заміж до цього Свята, то вона зможе це зробити не раніше, аніж наступної осені. Традиційно весілля святкували в неділю, в деяких куточках країни гуляння продовжували весь наступний тиждень.

Також, весілля називали не тільки «народною драмою», а й «оперою», оскільки на святкуванні було завжди 3 жіночі хори (дружки, світилки та свахи), у деяких регіонах, один хор – парубоцький. Під час виконування цих пісень пояснювався зміст та значення кожного обряду, возвеличувалися молодята та їхні батьки.

Основні етапи українського весілля: 

  • заручини (зазвичай відбуваються перед сватанням, приблизно за 2-3 місяці);
  • сватання (молодята своїм батькам, цілували їхні руки та просили благословення);
  • коровай (випікали його одружені жінки, які перебувають в щасливому шлюбі зі своїми обранцями; коровай пекли в хаті молодят);
  • дівич-вечір (прощання нареченої з дівоцтвом);
  • саме весілля (у неділю вранці молоду готували до шлюбу, надівали вінок і фату, вбирали в найкращий одяг, благословляли молодят)

Отже, весілля це обряд, який пов’язаний зі створенням шлюбу, має релігійні, етнічні та інші особливості.

Оцініть статтю
Додати коментар