«Дари волхвів» О.Генрі скорочено

Новелла О.Генрі «Дари волхвів» — цікава розповідь про закохану сімейну пару, ці люди віддали найцінніше, що мали, щоб зробити подарунки один одному.

«Дари волхвів» О.Генрі скорочено

Торгуючись з продавця овочів, бакалійником і м’ясником так, що горіли вуха, Делла назбирала всього долар і вісімдесят п’ять центів. На ці гроші вона повинна купити подарунок на Різдво своєму чоловікові Джиму.

Джим і Делла знімають мебльовану квартирку, обстановка якої не те щоб говорила про злидні, а скоріше про красномовну бідність. У цій сім’ї два скарби: розкішне волосся Делли, перед якими померкли б всі коштовності самої цариці Шеви, і золотий годинник Джима, яким позаздрив би сам цар Соломон.

Делла зупинилася біля вивіски: «Всілякі вироби з волосся». За двадцять доларів вона продала свій скарб і на виручені гроші купила Джиму платиновий ланцюжок для його годинника. Готуючи чоловікові вечерю, вона молилася, щоб йому не розподобатися з короткою стрижкою. dovidka.biz.ua

Прийшовши додому, замерзлий без рукавичок Джим чи то з подивом, чи то з жахом, чи то з гнівом розглядав свою дружину. Ніяка зачіска, стрижка або інша причина не можуть змусити Джима розлюбити свою дружину, але він ніяк не міг усвідомити факт, що у Делли більше немає волосся. Нарешті Джим витягнув згорток, в якому був набір черепахових гребенів з дорогоцінними камінчиками — предмет таємних бажань Делли. У відповідь вона піднесла чоловікові ланцюжок. Але її подарунок, як і подарунок Джима довелося поки заховати: Джим заклав годинник, щоб купити дружині гребені.

Волхви, ті, хто завели моду робити різдвяні подарунки, були люди мудрі, тому й їх дари були з обговорених правом обміну в разі непридатності. Ці двоє були наймудріші, так як пожертвували одне для одного своїми найбільшими скарбами.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література
Коментарі:
  1. 1 год ago
  2. 3 месяца ago
  3. 2 месяца ago
  4. 2 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *