Для чого потрібні ящірки?

Якщо Ви цікавитесь життям рептилій, а зокрема ящірок, то, прочитавши дану статтю, Ви дізнаєтесь для чого потрібні ящірки, чи є корисними для навколишнього середовища, або навпаки.

Для чого потрібні ящірки на Землі?

Ящірки – дуже корисні тварини, їх треба берегти. Деякі ящірки є хижаками, воні їдять шкідливих гризунів та комах. Також вони є їжою для птиць і тварин.

Ящірки належать до найчисленнішого з класу плазунів загону лускатих. В світі безліч видів ящірок. На нашій місцевості мешкають прудка та живородна ящірки, в південних областях – зелена (довжина якої з хвостом сягає 28 см). На острові Мадагаскар живуть карликові хамелеони, завдовжки 2,5-3 см, з хвостом, масою до 2-х грам.

Найбільшими ящірками вважають комодських варанів, які сягають в довжину більше 3-х метрів і важать 165 кг.

Ящірки не є тільки шкідливими, вони можуть бути також дуже корисними. Якщо ящірки у вас оселилися, тому є дві причини.

  • Перша — ваша ділянка являє собою екологічно чисту зону, чого можна тільки порадіти.
  • А друга — на вашій ділянці для ящірок є достатня кількість їжі: комах та їх личинок, метеликів, павуків, жуків, хробаків, равликів. Серед цієї живності вистачає шкідників вашого врожаю: пожирають його і гусениці метеликів, та інші комахи-шкідники, а вже равлики здатні взагалі погризти всі корисні рослини.

Знищують ящірки і личинок мух, і сарану, і капустянку — одну з найнебезпечніших напасті саду. Причому, будучи неймовірно ненажерливими, вони поїдають шкідників у величезних кількостях. Тому вважайте, що ящірки прийшли до вас на допомогу в боротьбі з усілякою городньої нечистю.

Важливо, що самі ці верткі хвостаті створення не чіпатимуть на ваших грядках ні ягідки, ні травинки. У цьому їхня відмінність від птахів, які теж шкідників поїдають, але й самі не соромляться подзьобати вашу вирощену вишню або полуницю. Але що поробиш, часто люди судять по зовнішньому вигляду, ось тому пташками захоплюються, а від ящірок сахаються, хоча ці нешкідливі істоти абсолютно не заслужили нашої неприязні.

Сподіваємось, Ви отримали нову та цікаву інформацію і тепер знаєте навіщо потрібні ящірки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *