Джеймс Ватт цікаві факти

Джеймс Ватт цікаві факти з життя видатного інженера і винахідника, творця парового універсального двигуна.

Джеймс Ватт цікаві факти

Що винайшов Джеймс Ватт? Він винайшов паровий універсальний двигун, ртутний відкритий манометр, ртутний вакуумметр в конденсаторі, водомірне скло в котлах, індикатор тиску. Винайшов копіювальні чорнила, встановив склад води.

Через слабке здоров’я Джеймс рідко ходив до школи, багато вчився сам. У школі його вважали тупим.

Підлітком захоплювався астрономією, хімічними дослідами.

Батько відправив його до Лондона, аби Джеймс вивчився слюсарної справи. До столиці їхав 12 днів верхи на коні. За рік опанував програму, розраховану на сім років.

 Ватт ввів поняття «кінська сила». Цим позначив кількість вантажу, яку підіймає за хвилину водяний насос, що його приводить у рух кінь

 

У 1882 році, вперше в історії техніки, Британською асоціацією інженерів було вирішено присвоїти його ім’я одиниці виміру. З того часу в Міжнародній системі одиниць потужність вимірюється у Ваттах.

Ватт побудував паровий двигун, який використовував на 75 % менше палива, ніж попередні моделі. Спочатку він використовувався для перекачування води з шахт, а потім заміняв все інші парові двигуни.

Був двічі одружений. Першою його дружиною стала власна кузина — Маргарет Пеггі Міллер, на якій він одружився в 1763 році. У шлюбі народилося 5 дітей, але до зрілого віку дожило лише двоє. Після смерті першої дружини під час пологів, Уатт одружується вдруге на Енн МакГрегор. У шлюбі народилося ще 2 дітей.

Ватт став дуже багатим і продовжував вигадувати речі, в тому числі робочий механізм для копіювання медальйонів і скульптур.

Після такого успіху вчений і його дружина насолоджувалися різними поїздками по Європі, вони купили маєток в серці Уельсу.

Він дуже любив подорожувати.

Він відмовився від титулу барона.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *