Едуард Мане цікаві факти

Едуард Мане цікаві факти життя і біографії Ви дізнаєтеся в цій статті.

Едуард Мане цікаві факти

Дитинство Едуарда Мане пройшло в багатій родині. Його батько, Огюст Мане, був службовцем французького міністерства юстиції. Матір — Ежені Дезіре Фурньє — дочка дипломата. Мане жив на широку ногу і віддавав перевагу всьому найкращому: дорогий одяг, найсвіжіші делікатеси, красиві інтер’єри та манери вищого світу.

Едуард відчував самотність і невизнаність майже все життя. Найгіршим було невизнання в родині батьків. Батько, Огюст Мане, дотримувався буржуазних уявлень про порядність, шляхетність і доцільність поведінки сина. Батько Мане не схвалював фаховий вибір сина, художник для нього — не був гідним уваги й пошани мсьє. Це батько скупо давав гроші на утримання сина, а Мане страждав від фінансової залежності в дорослому віці. Саме батько став на заваді, коли син надумав одружитися з Леоною Леєнхоф, а шлюб з нею вважав небажаним і непотрібним для їх родини мезальянсом. Нестримний в почуттях Едуард Мане став батьком позашлюбної дитини Леона, а через спротив Огюста не міг визнати свого батьківства.

Лише після смерті Огюста у 1863 році Едуар бере шлюб з улюбленою жінкою і стає фінансово незалежним як законний спадкоємець.

Леон і Сюзанна послужили моделями для багатьох полотен художника.

Не краще було і з офіційним визнанням. Едуард Мане зазнав 20 років приниження і образ від критиків, газетних писак і буржуазного суспільства. Мане публічно ганьбили словами — «кровопивця», «революціонер», «червоне (криваве) чудовисько». Едуард зазнав значної самотності в паризькому натовпі.

Едуард Мане дуже любив писати натюрморти, і в цьому жанрі, як пізніше писали мистецтвознавці, він досяг незвичайної досконалості.

Сьогодні картина французького художника 19-го століття Едуарда Мане «Сніданок на траві» вважається шедевром імпресіонізму, а в 1863 для паризької публіки полотно стало справжнім шоком. Картину відмовилися виставляти на Паризькому салоні (нагота жінки серед одягнених чоловіків приголомшила критиків організаторів салону), а сам Мане придбав репутацію безрозсудного бунтаря.

У березні-квітні 1883 Едуард Мане переносить важку операцію по ампутації ноги. Незважаючи на перші симптоми удаваного одужання, 30 квітня 1883 художник вмирає. Мане так і не дочекався своєї слави, проте після смерті його творчість все ж знайшла своїх шанувальників.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *