Фредерік Шопен цікаві факти

Цікаві факти про Шопена ви дізнаєтеся у цій статті.

Фредерік Франсуа Шопен — польський композитор і піаніст-віртуоз, педагог.

Цікаві факти з життя Шопена

У дитинстві, Фредерік Шопен грав у повній темряві. У момент гри на фортепіано, він гасив всі свічки. Саме таким чином маленький геній міг налаштуватися. Навіть коли він був в гостях і його просили зіграти, він просив погасити свічки в кімнаті. Ця звичка збереглася у нього до самої смерті.

Коли Шопен вчився грати, йому подобалися кілька акордів, але своїми маленькими дитячими пальцями, він не міг їх брати. Тоді маленький Фредерік вирішив розтягнути свої пальці. Для цього, він придумав пристосування, яке носив щодня. Хоча це приносило йому сильний біль.

У будинку Шопена жила прислуга. Вони вважали Фредеріка божевільним хлопчиком. Справа в тому, що хлопчик вставав з ліжка вночі і біг грати на фортепіано. Хоча пізніше він сам став скаржитися на своє здоров’я. Він страждав на епілепсію. Його мучили кошмари.

Коли Фредеріку було 10 років, він склав марш для князя Костянтина. Цей марш був надрукований, і його грали у військовому оркестрі.

Мало хто знає, що «Собачий вальс» склав Шопен. Справа в тому, що у Жорж Санд (письменниця, кохання всього життя Шопена) була собака. Одного разу вона сказала, що хоче скласти пісню про свого собаку. Шопен це почув і сам склав цей вальс.

Шопен був дуже трепетний у відносинах з жінками. Одного разу довелося навіть скасувати його заручини через дрібницю. Справа в тому, що одного дня, Шопен зі своїм другом прийшли до неї в гості. Його кохана запропонувала присісти за стіл. Але запропонувала сісти товаришеві раніше, ніж Фредеріку. Це сильно його обурило. Після чого композитор скасував заручини!

Останні роки свого життя Шопен не міг складати музику. Він писав друзям, що перестав відчувати, радіти і тому не може більше творити. Єдиний твір, який все-таки закінчив геній, була мазурка фа-мінор. Але зіграти він її був не в змозі.

Останній рік свого життя Шопен прожив у глибокій печалі, причиною якої став розрив з коханою жінкою. Композитор згасав прямо на очах, у нього абсолютно не було ніяких емоцій — ні радісних, ні сумних. Він зовсім перестав писати музику.

З 1927 року в столиці Польщі кожні п’ять років проводиться фестиваль піаністів імені Фредеріка Шопена.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *