Галілео Галілей цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Галілео Галілей цікаві факти з життя, та відкриттях відомого вченого викладені в цій статті.

Галілео Галілей (15 лютого 1564р. – 8 січня 1642р.) – італійський фізик, механік, астроном, філософ і математик.

Галілео Галілей цікаві факти

Мало хто знає, що Галілей – поет, мудрий знавець мови і літератури, критик. Основними відкриттями вченого вважають ідею застосування маятників, винахід гідростатичних ваг, теоретичні основи механіки, створення нової моделі телескопа і системи наукових астрономічних спостережень.

Галілей вивчав нічне небо за допомогою телескопа, він першим опублікував наукове відкриття про небесні тіла, але воно вважалося настільки вражаючим, що люди не вірили вченому.

За свої дослідження вчений піддавався численним гонінням з боку церкви, дійшло до того, що під кінець життя йому було заборонено залишати стіни будинку і тим більше поширювати чутки про те, що Земля все-таки рухається.

Галілею погрожували тортурами під час процесу 1633 році у випадку, якщо він не зречеться свого «єретичного» погляду, що Земля рухається навколо Сонця.

Після смерті Галілея, переслідування церквою не припинилися, сам папа заборонив ховати вченого в сімейному склепі у Флоренції. Його поховали без пам’ятника і без похоронної церемонії в Арчетрі.

Галілей – перший, хто розглянув на Місяці гори за допомогою власної моделі мікроскопа. Він побачив, що Чумацький шлях складається з окремих зірок. Помилково вважати, що Галілей винайшов перший мікроскоп, він насправді удосконалив прилад, що з’явився в Голландії, зрозумівши його суть, і зумівши зробити за допомогою його справжнє значне відкриття.

Галілей винайшов циркуль, гідростатичні ваги, термометр, мікроскоп, а також багато іншого.

Галілей зробив відкриття чотирьох супутників у Юпітері, які отримали назву «Медічійскі зірки» на честь синів покровителя Галілео – Фердінанда Медічі. Сьогодні це так звані «Галілеєві супутники».

Галілея звинувачували у зменшенні авторитету Біблії.

Сам Галілей вважав себе вірним сином католицької церкви і не мав наміру вступати з нею в конфлікт.

Оцініть статтю
Додати коментар