Георг Ом цікаві факти

Георг Ом цікаві факти з життя німецького фізика Ви дізнаєтеся в цій статті.

Георг Ом цікаві факти

Георг Симон Ом народився 16 березня 1789 року на Ерлангені, в родині спадкового слюсаря. Георг був старшим з семи дітей

Математику і фізику Георг разом зі своїм братом вивчали вдома, під керівництвом свого батька, який свого часу вивчав їх самостійно.

Хоч сім’я Георга Ома і мала скромні доходи, в ній завжди виділялися кошти на придбання книг з математики, історії, географії, педагогіки, а також керівництва по обробці металів.

В університеті Ом був кращим більярдистом і найкраще катався на ковзанах, захопився танцями.

Будучи сином слюсаря, через нестачу грошей він залишив навчання в університеті і взявся за викладацьку роботу. Георг Ом любив фізику і математику, а повинен був викладати в гімназіях грецьку та латинську мови. Тільки на дозвіллі він міг повністю віддати себе улюбленим заняттям з фізики.

За все життя Георг Ом встиг об’їхати багато міст Німеччини. Весь південний захід — від Мюнхена до Кельна — йому був добре відомий. Але Георг Ом не був заможним туристом. Він подорожував в пошуках роботи.

Георг Ом домігся таких висот у своїй приватній учительській практиці, що своїми силами зміг підготуватися до захисту докторського ступеня.

Найтепліші стосунки зберігалися у нього з братом Мартіном. Мартін залишався все життя для нього першим порадником в особистих справах і першим науковим критиком його досліджень.

До самої смерті Ом допомагав батькові, пам’ятаючи бідність, в якій вони жили, і постійно висловлював йому подяку за риси характеру, які той виховав в ньому.

Власної сім’ї Ом так і не створив, він не міг ділити своїх уподобань і повністю присвятив усе своє життя науці.

Ім’я цього вченого увійшло в термінологію електрики в назві «закон Ома». До того ж, його ім’я носить одиниця вимірювання опору в Міжнародній системі одиниць (СІ), що позначається грецькою буквою «Ω».

Духовна близькість пов’язувала Ома з родичами, з друзями, з учнями. Серед його учнів є вчені, які отримали широке визнання математик Діріхле, астроном і математик Е. Гейс і ін. Багато хто з вихованців Ома пішли по стопах свого вчителя, присвятивши себе педагогічній діяльності.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *