«Голомоза співачка» Йонеско скорочено

«Голомоза співачка» Йонеско скорочено

Англійський вечір. Подружня пара містер і місіс Сміт. Місіс Сміт, обговорює, як вони повечеряли і чим збираються ласувати в майбутньому. Вона збирається придбати болгарський йогурт, який, за словами її лікаря, позитивно впливає на нирки, шлунок і апендицит. Йому можна вірити, бо він все перевіряє на собі. Містер Сміт гортає пресу, і обурюється тим, що вік померлих вказується, а вік новонароджених немає.

Служниця Мері, яка прийшла з побачення з чоловіком, повідомляє, що біля дверей стоять Мартіни, яких Смыти чекали до вечері. Вони не наважуються увійти. Мері просить почекати, поки господарі переодягнуться. Сидячи один навпроти одного, Мартінам здається, що вони десь бачилися. Виявилося, що збігаються їх адреси та місце народження, а також квартира номер 18, в якій живуть. Містер Мартін припустив, що вони бачилися в одному ліжку цієї ночі. Вони обидва мають доньку Алісу, з різними очима. Містер Мартін висуває припущення, що це одна і та ж дівчинка, а перед ним знаходиться його дружина Елізабет. Подружжя дуже раді, що знову разом. Але Мері відкриває таємницю, у дочок Мартиныв дочки дійсно з різними очима, але в однієї праве око червоне, а в іншої — ліве. Елізабет і Дональд не э тими, ким себе представляють.

Мері говорить глядачам, що вона — Шерлок Холмс. Коли Подружжя Сміт і Мартін спілкувалися, пролунав дзвінок. Але відкривши двері, місіс Сміт там нікого не виявляє. Це повторюється знову. На третій раз місіс Сміт не хоче йти відкривати, вважаючи, що там ніколи нікого немає. Після повторного дзвінка, містер Сміт сам підходить до дверей і виявляє за нею Капітана пожежної команди. Смыти деякий час з’ясовують: хто ж дзвонив всі попередні рази?

Потім Пожежник запитує: чи немає у них пожежі? Не виявивши такого, Пожежник засмутився і скаржиться на свою нерентабельну роботу. На деякий час він залишається у Смітів в гостях, розповідаючи їм анекдоти. Після появи Мері, з’ясовується, що вони з Пожежником давно знайомі. Запитуючи котра година, Пожежник не може отримати чіткої відповіді, годинник Смітів завжди показує абсолютно протилежний дійсності час. Скоро почнеться пожежа і йому потрібно йти. Наостанок, він запитує у Місіс Сміт як поживає Лиса співачка. Дізнавшись, що її зачіска не змінилася, Пожежник заспокоюється і йде.

Починаються нескладні репліки з наростаючими тонами. Коли крик досягає піку, всі замовкають і гасне світло. Після запалювання світла, Мартіни сидять на місці Смітів і повторюють всі їх слова. Все починається заново. Завіса.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *