“Ріке-Чубчик” скорочено

Ріке-Чубчик скорочено Короткий зміст

“Ріке-Чубчик” скорочено читати казку українською варто, щоб згадати про невисокого принца з чубчиком на голові, який завдяки феї міг дарувати розум тій, в кого він закохається.

Казка “Ріке-Чубчик” скорочено читати

У одного короля і королеви народився син, але такий потворний і страшний, що багато хто сумнівався, чи насправді він є людиною.

Однак, фея-чарівниця, яка стала його хрещеною, розраджувала матір такими словами : «принц стане чудовою людиною, бо він буде дуже розумний і вона наділить його здатністю дарувати розум тій кого він покохає».
Хлопчика називали Ріке з чубком, бо він народився з чубком на голові. І він справді ріс і ставав усе розумнішим і розумнішим.

Одна з них була неймовірно красива, а друга – негарна й незграбна. Матір-королева не знала: чи тішитися, чи плакати. І фея-чарівниця, яку теж запросили на їх хрестини, розказала королеві, що перша буде красунею, але дурною, а друга буде потворною, але найрозумнішою у світі. Королева-матір сумувала почувши це, та фея заспокоїла її — «щодо розуму, то я тут нічого не можу вдіяти, але врода — це зовсім інша річ, тож я обдарую принцесу здатністю зробити красенем того, кого вона покохає».

Якось Ріке побачив портрет старшої принцеси і закохався в її красу. Він відправився у сусіднє королівство, щоб побачити її. Зустрівши прекрасну принцесу в лісі, і дізнавшись, що вона дуже сумує через свою прогресуючу дурість, Ріке пропонує принцесі стати його дружиною, обіцяючи, що згода зробить її розумною, адже він любить її. І принцеса погодилася подумати рік, гадаючи, що рік тягнеться вічно.

Принцеса повернулася з лісу дуже розумною і почала допомагати королю вирішувати важливі справи. До неї багато хто сватався, але вона всім відмовляла, поки не з’явився молодий, розумний і дуже гарний королевич. Принцеса вирішила прогулятися, щоб вирішити, чи варто виходити за нього заміж.
Непомітно вона опинилася там, де в минулому зустріла Ріке з чубчиком. Вона почула дивні звуки і  принцеса побачила приготування до весільного бенкету.

Ріке-Чубчик аналіз казки
Тут з’явився і Ріке-чубчик, ошатний і веселий. Він спитав принцесу, чи згодна вона стати його дружиною, але принцеса відповідала, що навряд чи погодиться. Вона уже й забула про обіцянку йому.
Тоді Ріке пояснив принцесі, що якщо вона його покохає, то він відразу стане гарним. Принцеса всім серцем побажала, щоб Ріке став красенем.
І Ріке став ним.
Щоправда, деякі кажуть, що чари тут ні до чого і що принцеса, полюбивши Ріке, просто перестала помічати його недоліки.

Оцініть статтю
Додати коментар