Господарське значення озера Байкал

Яке значення озера Байкал для людини і природи? Озеро Байкал є воістину унікальним озером нашої планети. Воно вважається загальносвітовим надбанням і в грудні 1996 року включено до Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.

Господарське значення озера Байкал

* Байкал є величезним резервуаром прісної води. Чистоту водного шару забезпечує рак епішура, який мешкає тільки в цьому озері. Він фільтрує воду, очищаючи її і насичуючи навіть в холодну пору року киснем.

* У Байкалі мешкає понад 1550 видів тварин і понад 1000 різновидів рослин. Примітно, серед цієї кількості тварин 848 видів ендеміки, які ніде в світі більше не зустрічаються. Це різні бички, байкальський тюлень, риба.

* Велике значення належить рибному промислу. В озері живе 21 вид риб. Промислове значення мають — осетер, омуль, сиг, харіус, минь, ленок, окунь.

* Байкал є зручним шляхом транспортних сполучень.

* Наявність мінеральних і термальних джерел надають Байкалу значення бази для створення зон відпочинку і курортів.

* Озеро Байкал і територія навколо нього є заповідною зоною. На його території розміщено найстаріший заповідник — Баргузинський.

* Близько озера вчені розвідали великі поклади нафти, які на даний момент активно розробляються.

* На островах Байкалу росте велика кількість рідкісних дерев, завдяки чому повітря тут чисте і корисне для людського організму.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення Байкалу для людини і природи.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *