«Хірургія» Чехов скорочено

«Хірургія» короткий зміст оповідання Чехова можна прочитати за 5 хвилин.

Чехов «Хірургія» скорочено

У земській лікарні за відсутністю доктора, який поїхав одружитися, веде прийом фельдшер Курятин. Це товстий чоловік років сорока, у поношеному жилетці і пошарпаних брюках. На обличчі у нього вираз боргу і приємності, а в руці — сигара, що видає сморід.

На прийом приходить дяк Вонмігласов, високий кремезний старий у коричневій рясі. Він скаржиться на хворий зуб, на те, що у нього від цього зуба вся голова болить і у вухо стріляє. Сідає і розкриває для огляду рот.

Фельдшер серед інших, пожовклих від часу і тютюну зубів вбачає один, з великою дірою, і каже, що його треба вирвати.

Дячок з повагою відповідає, що фельдшеру краще знати. Адже він людина, спеціально навчена для того, щоб знати, що і як лікувати.

Фельдшер Курятин вибирає інструменти для видалення зуба, супроводжуючи пошуки спогадами про поміщика Олександра Івановича Єгипетського. Курятин нібито видаляв зуб цій людині, що жила сім років у Петербурзі та знала багатьох професорів.

Але який саме взяти інструмент, він не знає і, поклавши козячу ніжку, бере щипці. Підходить до дячка, який розкрив рот, і починає видаляти зуб.

Підрізати ясна і намагається витягнути зуб. Дячок кричить від болю і хапає фельдшера руками. Той обурюється, що дяк йому заважає, і продовжує тягнути. Проходять важкі півхвилини, у дячка від болю вирячені очі, на багряному обличчі виступив піт, на очах сльози, коліна підняті до ліктів — і щипці зриваються з зуба. Вонмігласов лізе в рот і намацує хворий зуб на старому місці.

Шанобливе ставлення дячка до Курятиа переходить в насмішку, той огризається і повторює свою спробу вирвати хворий зуб. Просить дячка не вчити його і не сіпатися. Тягне … Ну … Ну … Чути хрусткий звук. «Так я і знав!» — Вигукує фельдшер.

Вонмігласов абсолютно приголомшений. Він лізе в рот і виявляє замість хворого зуба два стирчачі уламки. На адресу фельдшера звучать відверті лайки. Той відповідає грубістю: «Мало тебе в бурсі березою пригощали …»

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *