Хто відкрив віруси?

Хто відкрив віруси і хто є основоположником вірусології, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Основоположник вірусології

Дмитро Йосипович Івановський — засновник вірусології, російський вчений і професор ботаніки.

Дмитро Йосипович Івановський у 1892 році довів існування вірусів і встановив причину мозаїчної хвороби тютюну або МБТ — це інфекційний агент, що фільтрується через фільтри з порцеляни. Вчений припустив, що агент хвороби складається з дискретних частинок. Всі досліди він проводив на листках тютюну. У них під світловим мікроскопом Д. І. Івановський побачив на клітинах тютюну кристали — це було скупчення вірусу МБТ, які через деякий час в 1935 році Уенделл Стенлі (американський біохімік вчений, перший лауреат Нобелівської премії з вірусології) отримав в чистому вигляді. За своє відкриття ці кристали була названі в його честь — кристали Івановського.

1892 рік вважається роком народження науки вірусології, коли Івановський в Академії наук за результатами своїх досліджень написав і прочитав доповідь на тему «Про дві хвороби тютюну». Відкривши вірус МБТ, він зробив гігантський прорив в науці. Це дозволило надалі зрозуміти природу походження таких страшних захворювань як сказ, віспа і енцефаліт.

Після того, як Івановський захистив магістерську дисертацію на тему «Дослідження спиртового бродіння», він отримав посаду на кафедрі ботаніки у Варшавському університеті. І на деякий час дослідження в області вірусології припинилися.

Дмитро Йосипович повернувся до вірусів і результати свої нових досліджень він описав в 1903 році у своїй докторській дисертації під назвою «Мозаїчна хвороба тютюну».

Надалі особливий внесок в розвиток вірусології внесли Е. Гудпасчур (виділяв матеріали вірусів з курячих ембріонів), Ф. Роббінс, Дж. Ендерс, Т. Уеллер (займалися створенням культур одношарових клітин), Н. Руско і М. Боріес (створили електронний мікроскоп ), Д. Балтімор і X. М. Тьомін (поклали початок генної інженерії).

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, кого вважають основоположником науки вірусології.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *