Іван Кожедуб коротка біографія та цікаві факти

Іван Кожедуб біографія військового льотчика викладена в цій статті. Інформація про Івана Кожедуба доповнена цікавими фактами.

Кожедуб Іван Микитович біографія коротка

Герой Радянського Союзу Кожедуб Іван Микитович народився 08 червня 1920 року в селі Ображіївка (зараз Сумська область України) в сім’ї церковного старости.

Закінчивши у рідному селі семирічну школу, вступив у 1934 до школи робітничої молоді в Шостці. Восени 1936 року розпочав навчання в Шосткинському хіміко-технологічному технікумі і одночасно в місцевому аероклубі.

У Червоній Армії з 1940. У 1941 закінчив Чугуївську військову авіаційну школу льотчиків. Служив в ній інструктором.

У листопаді 1942 р його відрядили в 240 винищувальний авіаційний полк, що знаходиться в м Іваново. Звідти в березні 1943 р Кожедуба направили на Воронезький фронт.

Перший бойовий виліт Івана Кожедуба був не дуже вдалим, так як його винищувач Ла-5 підбили. Незважаючи на пошкодження, Кожедубу вдалося посадити винищувач.

До лютого 1944 року він здійснив 146 вильотів і знищив 20 німецьких літаків. За це його удостоїли звання Героя Радянського Союзу.

У серпні 1944 року герою вручили другу медаль «Золота Зірка» за 48 збитих машини противника і 256 вильотів. А до кінця війни майор Іван Кожедуб мав на своєму рахунку вже 62 знищених в повітрі противника. Серед яких — два бомбардувальники, три штурмовики, один реактивний винищувач і 17 пікіруючих бомбардувальників.

Останній його подвиг стався над Берліном в квітні 1945 року, коли був збитий черговий гітлерівський літак. За час війни німцям не вдалося його збити жодного разу. У тому ж місяці Іван Микитович отримав ще одну медаль «Золота зірка», ставши тричі Героєм Радянського Союзу.

У 1946 Кожедуб продовжив своє навчання в ВВС. У 1949 р закінчив Червонопрапорну Військово-повітряну академію, освоїв реактивний МіГ-15. Незважаючи на мирний час в СРСР, його подвиги на цьому не закінчилися — під час війни в Кореї Іван Кожедуб очолював 324-ю винищувальну авіаційну дивізію. Під його керівництвом льотчики здобули 216 перемог в небі при втратах — дев’ять чоловік і 27 машин.

З 1964 по 1971 був заступником командувача ВПС Московського військового округу. З 1978 р був у складі генінспекторів Міноборони СРСР. За заслуги перед країною і численні подвиги, в 1985 р йому присвоїли звання Маршала авіації.

Помер Іван Кожедуб у себе на дачі 08 серпня 1991 року.

Іван Кожедуб цікаві факти

На якому літаку літав Іван Кожедуб? За війну Кожедуб змінив 6 «Лавочкіних» (Ла-5), і жоден літак не підвів його.

Іван Кожедуб виконав протягом Великої Вітчизняної війни 330 бойових вильотів, провів 120 повітряних боїв і збив особисто 62 ворожих літака.

Кожедуб жодного разу не був збитий сам, хоча і неодноразово приводив пошкоджений винищувач на аеродром.

Івану Кожедубу тричі було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *