Катерина ІІ: цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Цікаві факти про життя і правління Катерини 2 ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про Катерину 2

При царюванні Катерини Великої з 1762 по 1796 рік володіння імперії значно розширилися. З 50 губерній 11 були придбані в роки її царювання. Сума державних доходів зросла з 16 до 68 мільйонів рублів. Були побудовані 144 нових міста (більше 4 міст в рік протягом усього царювання). Майже вдвічі збільшилася армія, кількість кораблів російського флоту зросла з 20 до 67 лінійних кораблів, не рахуючи інших судів. Армією і флотом було здобуто 78 блискучих перемог,зміцнивших міжнародний авторитет Росії.

Щодня на харчування Імператриці витрачалося 90 рублів (для порівняння: платню солдата в епоху правління Катерини становило всього 7 рублів на рік). Улюбленою стравою була варена яловичина з солоними огірками, а в якості напою вживався смородиновий морс. На десерт перевага віддавалася яблукам і вишням.

Своїй появі в Росії паперові гроші (асигнації) зобов’язані Катерині Другій. Російська імператриця повністю змінила до невпізнання економіку країни. Тепер росіяни дізналися, що таке державний банк і позичкові каси.

Ще один маловідомий факт стосується того, що російські дворяни на знак подяки за свою службу просили імператрицю записати їх у німці, тому як саме вони користувалися найвигіднішими пільгами та привілеями на російській землі. Наплив іноземців був настільки великий, що незабаром довелося тимчасово закрити кордон для їх в’їзду.

Катерина була прихильницею строгого розпорядку дня. Вона завжди рано вставала і була зовсім байдужа до модних нарядів. Велику частину часу вона присвячувала державним справам і … написанням п’єс, які просила рецензувати самого Вольтера.

До моди Катерина була байдужа. Вона її не помічала, а часом і цілком свідомо ігнорувала. У будні дні імператриця носила просте плаття і не одягала коштовностей.

Історики називають Катерину – найгуманнішою правителькою. При її знаходженні на престолі відбулася лише одна єдина державна кара – Омеляна Пугачова, ватажка народного бунту.

Велика імператриця першою в Росії добровільно погодилася на щеплення від віспи. Так вона показала російському народу, що вакцина, яку привіз з Лондона лікар Томас Дімсдейл, абсолютно не небезпечна і може вилікувати від страшної хвороби, від якої, як відомо, помер юний Петро Другий.

Катерина Друга була прекрасною рукодільницею. Вона з легкістю бралася за в’язання спицями і вишивала справжні полотна. А ось з російською мовою імператриця не надто дружила і могла зробити в слові з трьох букв чотири помилки – загальновідоме “ще” з-під її руки виходило як “исчо”.

Імператриця була завзятим курцем. Хитромудра Катерина, не бажаючи, щоб її білосніжні рукавички просочилися жовтим нікотиновим нальотом, наказувала обгортати кінчик кожної сигари стрічкою дорогого шовку.

Імператриця була запальна, але вміла володіти собою, і ніколи в пориві гніву не приймала рішень. Була дуже ввічлива навіть з прислугою, ніхто не чув від неї грубого слова, вона не наказувала, а просила виконати її волю. Її правилом, за свідченням графа Сегюр, було “хвалити вголос, а сварити потихеньку”.

Легенда свідчить, що смерть великої Катерини наступила після того, як якийсь пройдисвіт-знахар порадив їй приймати ванни ніг з крижаною водою. Це викликало сильний удар і страшну агонію, яка тривала 36 годин

Оцініть статтю
Додати коментар