«Квартеронка» скорочено

«Квартеронка» скорочено читати українською 

«Квартеронка» Майн Рід короткий зміст Ви можете згадати за 12 хвилин.

«Квартеронка» — роман Майн Ріда, в якому показана широка картина життя Півдня США в 1850-х рр. в період рабовласництва. Рабовласницький устрій життя перешкоджає любові героїв, змушує їх шукати порятунку в повній небезпек втечі від несправедливості.

Едвард — головний герой, він молодий багатий англієць. Едвард приїжджає в США в пошуках романтики і зупиняється в Новому Орлеані, де протягом півроку веде розгульне життя, витрачаючи велику суму грошей. До літа він виявляє, що у нього залишилося всього 25 доларів. Щоб врятуватися від епідемії жовтої лихоманки, він на частину цих грошей купує квиток на пароплав до Сент-Луїса, хоча і не дуже уявляє собі, на які кошти буде там жити.

Чекаючи відплиття пароплава, герой бачить приготування до перегонів, які часто в цілях реклами влаштовують «першокласні» річкові пароплави. Пасажири вже тримають парі, чи вдасться їх пароплаву обігнати суперника, як раптом на пристані з’являється жінка — красива і багата креолка, яка висловлює бажання плисти на пароплаві, але з тією умовою, що він не братиме участі в гонках. Капітан дає свою згоду. На речах дівчини, які вантажать на пароплав, герою вдається прочитати її ім’я: Ежені Безансон.

Раптово «Красуню Заходу», на якому пливе герой, наздоганяє пароплав-суперник, і азартна креолка погоджується на гонки. В результаті вибухає паровий котел, і «Красуня Заходу» починає швидко йти на дно. Запасливий герой виявляється щасливим володарем рятувального пояса, але, бачачи тяжке становище креолки, віддає пояс їй. Якийсь негідник, бажаючи заволодіти поясом, ранить героя в руку, але тому все ж вдається доплисти до берега, де він непритомніє. Приходить в себе герой у маєтку креолки, і в його затьмареній свідомості спливає образ прекрасної жінки, але це не Ежені.

За героєм доглядає негр на ім’я Сципіон, або Зіп. Від нього герой дізнається, що в результаті аварії потонув Антуан, керуючий маєтком і опікун мадемуазель Безансон. Другим опікуном дівчини є хитрий і підступний адвокат Домінік Гайар. Сципіон вважає, що адвокат обманював покійного батька Ежені, поступово розоряючи його, а тепер розоряє доньку, дозволяючи їй занадто багато витрачати. Герой дізнається також, що Гайар живе в маєтку неподалік, часто буває у Ежені і поводиться так, немов він тут господар. З’ясовується, що всі ці відомості Зип отримав від квартеронкі Аврори, рабині і одночасно наперсниці Ежені Безансон.

Незабаром героя відвідує доктор Едвард Рейгарт в супроводі Гайара. Останній наполягає, щоб героя відправили в готель, бо його присутність на плантації може дати грунт пліткам, однак доктор забороняє переїзд.

Через деякий час герой знайомиться з Авророю, в якій впізнає своє прекрасне видіння. У серці його спалахує любов, але він усвідомлює, що на шляху цієї любові зустрінеться маса труднощів, пов’язаних з положенням його коханої. Прикутий до ліжка, герой багато читає, спілкується з Зіпом, веде щоденник. Від негра він дізнається, що на плантацію прибув новий наглядач Ларкін на прізвисько Біл-бандит. Він відомий своєю жорстокістю по відношенню до негрів, і йому протегує Гайар.

Герой тісно спілкується з доктором, який розповідає, що Гайар має великий вплив на Ежені Безансон, а свого часу дружба адвоката з її батьком швидше нагадувала відносини кредитора і боржника.

Незабаром доктор дозволяє герою виходити. Скориставшись цим, Гайар пропонує герою переїхати в готель. Ежені не утримує його, і він, зайнявши грошей у доктора, переселяється в сусіднє містечко Брінджерс.

Він часто навідується на плантацію і по таємним знаками, що подаються Авророю, незабаром переконується, що квартеронка теж любить його. Він напружено роздумує, як звільнити її і пов’язати з нею свою долю.

Одного разу, під’їжджаючи до будинку Ежені, він дізнається, що квартеронка одна, і сподівається побути з нею наодинці, але раптово чує з дому голосу. Це Гайар, скориставшись відсутністю господарки, таємно проник на плантацію. Він домагається любові Аврори.

Дівчина дає йому рішучу відсіч, і він вже готовий взяти її силою, але Едвард увірвався в кімнату і прогнав його. Він робить пропозицію Аврорі, і вони починають будувати плани її звільнення. Едвард висловлює намір викупити кохану, але та сумнівається в подібній можливість, натякаючи на те, що господиня сама в нього закохана.

Розлучившись з нареченою, герой їде через негритянське селище, де стає свідком того, як негр-бамбара Габріель катує Сципіона, Виявляється, Зіпа покарають за те, що насмілився підняти руку на Ларкина, який намагався вчинити наругу над його дочкою. Едвард проганяє Габріеля, але тут з’являється сам доглядач, в якому герой впізнає негідника, який  поранив його. Той цілиться в героя з пістолета, але герой рятується, вдаривши його рукояткою хлиста по голові.

Повернувшись до готелю, Едвард виявляє чек на двісті фунтів і вирішує негайно владнати з Ежені питання викупу Аврори, але, дізнавшись про кохання героя до невільниць, дівчина непритомніє, відкриваючи тим самим свої справжні почуття.

Щоб привести в порядок думки, Едвард на наступний день відправляється на полювання, де його кусає гримуча змія. Він уже готовий попрощатися з життям, як раптом зустрічає в лісі Габріеля, який подався в біга. Негр виліковує героя і відкриває йому свій притулок, показуючи шлях до нього. Повернувшись до готелю, Едвард дізнається, що Гайар, який володів заставною на маєток Ежені, подав до стягнення і вже введений в права володіння. Таким чином, Ежені розорена і змушена відправитися в Новий Орлеан, де, за чутками, у неї живе тітка. Всі негри з плантації найближчим часом повинні бути продані з аукціону. На наступний день герой отримує лист Ежені, де та зізнається у своїй любові і повідомляє про намір піти у монастир.

Бажаючи викупити Аврору, герой вирушає в Новий Орлеан. Опинившись на борту пароплава, він стає свідком прощання закоханих і в дівчині впізнає Аврору. Замучений ревнощами, він намагається забутися у вині, а випивши, сідає грати в віст, як згодом з’ясовується, з шулерами. Від цілковитої руйнації його рятує молодий креол, який представився як Ежен д’Отвіль, — він зробив два постріли в повітря і таким чином перервав гру.

У надії роздобути грошей для участі в аукціоні, Едвард відправляється в банк Браун і Ко, але очікуваний їм чек ще не прийшов, а господар банку відмовляє йому в кредиті. Тоді герой вирішує спробувати щастя за гральним столом, але зовсім програється. Намагається підтримати його д’Отвіль також програє, хоча ставить на кін усе, аж до дорогого алмазного кільця. Після невдалої гри він обіцяє героєві, що постарається йому допомогти.

Незважаючи на відсутність грошей, Едвард все ж йде на аукціон. Він вже впадає у відчай дочекатися д’Отвіль, але в останній момент той з’являється з трьома тисячами доларів. Едвард вступає в торги, але Аврору йому викупити не вдається — хтось, кого всі вважають підставною особою Гайар, платить за неї три з половиною тисячі.

Тоді герой вирішує викрасти Квартеронку з маєтку Гайар і на час сховатися в притулок Габріеля, але йому це не вдається: по сліду втікачів пускають шукачів. Гайар з Ларкіним ловлять героя, хоча той відчайдушно чинить опір, і вже збираються вчинити над ним суд Аінча, як раптом з’являється шериф, вимагаючи, щоб Едвард постав перед справжнім судом.

На суді Гайар звинувачує його в спробі взбунтовать рабів Безансон, у підбурюванні Габріеля до втечі, у викраденні Аврори, але тут з’являється д’Отвіль, який подає судді вільну на Квартеронку і документ, який свідчить про те, що Гайар приховав п’ятдесят тисяч доларів, які належали Ежені Безансон після досягнення повноліття, тобто, іншими словами, вкрав їх. З’ясовується, що д’Отвіль — це переодягнена Ежені. Її звинувачення підтримує Антуан, який раптово з’явився на суді і якого всі вважали загиблим. Виявляється, він просто скористався можливістю на час сховатися і таємно стежити за махінаціями Гайар.

Ежені Безансон отримує назад маєток, що, втім, не позбавляє її від нерозділеного кохання. Доктор Рейгарт стає великим землевласником і видатним законодавцем Луїзіани. Гайар проводить п’ять років у в’язниці, а пізніше, за чутками, повертається до Франції, подальша його доля невідома. Ларкін теж відбуває термін у в’язниці. Один з обігравших Едварда шулерів убитий на дуелі, інший стає дрібним шахраєм, третій помирає від тропічної лихоманки, а Едвард живе щасливо з прекрасною Квартеронкою.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *