Маргарет Тетчер цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Маргарет Тетчер цікаві факти з життя відомої жінки Великобританії ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про Маргарет Тетчер

Дитинство

Маргарет Тетчер (у дівоцтві Робертс) народилася 13 жовтня 1925році в Грентемі, Лінкольншир. Її батько Альфред Робертс володів бакалійними крамницями й брав активну участь у місцевій політиці і житті релігійної громади. Маргарет і її сестра Мьюріел були виховані в строгих традиціях.
У дитинстві Меггі не тільки відмінно вчилася, але і грала на піаніно, займалася хокеєм на траві, плаванням, спортивною ходьбою і ходила на курси поетичної майстерності.
За гострий розум і не менш гострий язик однокласники називали Меггі Зубочисткою.

Хімія і життя

Спочатку Маргарет Тетчер здобула освіту хіміка, вчилася в Оксфордському університеті.
І навіть кілька років працювала хіміком-дослідником, розробляючи Емульсифікатори для виробництва морозива, перевіряля якість начинки для пирогів та морозива.

Політична кар’єра

Ще будучи студенткою, Маргарет Робертс стала головою Асоціації Консервативної партії Оксфордського університету. З початку 1950-х вона стала боротися за місце в парламенті і в 1959 році все-таки домоглася свого, ставши членом Палати громад.

Вона була висунута на посаду парламентського заступника міністра пенсій і державного соціального страхування, потім займалася питаннями будівництва та земельної власності, в Палаті громад підтримувала збереження смертної кари і в той же час голосувала за звільнення від кримінальної відповідальності гомосексуалістів.
Наприкінці 1960-х вона брала участь у Програмі міжнародних візитів, в рамках якої змогла зустрітися з політиками з США, а згодом стала членом Тіньового кабінету офіційної опозиції. У 1970 році після того, як до влади прийшли консерватори, Маргарет Тетчер була призначена міністром освіти і науки і займала цю посаду до 1974 року. Після поразки консерваторів Тетчер була лідером опозиції.

Перша жінка на посаді прем’єра

У 1979 році Маргарет Тетчер стала першою і поки єдиною жінкою, яка обіймала посаду прем’єр-міністра Великобританії. На цій посаді вона пробула три терміни – довше усіх прем’єрів починаючи з 1827 року. Вона була також першою жінкою-прем’єром європейської держави. dovidka.biz.ua
Фактично саме на Маргарет Тетчер з 1979 по 1990 роки було покладено вирішення найважливіших питань, що стосуються політичного курсу Великобританії, оскільки глава уряду в Британії хоча і призначається монархом, виконує багато функцій, які номінально монарху належать.

“Залізна леді”

Таке прізвисько Маргарет Тетчер отримала за свою консервативну політику і жорсткий, незламний характер. Першим «залізною дамою» їй у відповідь на різку критику СРСР назвав радянський військовий журналіст Юрій Гаврилов у своїй статті в газеті «Червона зірка» від 24 січня 1979 року. При цьому тоді вона ще в посаду прем’єра не вступила.
У перекладі британських журналістів «залізна дама» стала «залізною леді», і це прізвисько згодом міцно закріпилося за Тетчер.

Замах на Маргарет Тетчер

У 1984 році Ірландська республіканська армія зробила спробу замаху на Маргарет Тетчер. Сепаратисти підклали бомбу в готель в Брайтоні під час конференції Консервативної партії. П’ять осіб було вбито, однак сама Тетчер не постраждала.

Особисте життя Маргарет Тетчер

Свого чоловіка, бізнесмена Деніса Тетчера, Маргарет Робертс зустріла ще в 1949 році. Познайомилися вони на обіді на честь офіційного затвердження Маргарет кандидатом від Консервативної партії в Дартфорді. У 1951 році вони одружилися, а 1953 році в цьому шлюбі народилися близнюки Керол і Марк.
Деніс Тетчер був на 10 років старше Маргарет, і для нього це був другий шлюб. За випадковим збігом першу дружину Деніса Тетчера теж звали Маргарет.

Маргарет і Деніс Тетчер прожили в шлюбі багато років. У своїй автобіографії Маргарет писала, що без підтримки свого чоловіка вона ніколи не стала б прем’єр-міністром. Після її відставки Деніс Тетчер отримав титул баронета, а Маргарет Тетчер, відповідно, стала баронесою.

Все життя вечерю для свого чоловіка Маргарет готувала сама.
Деніс Тетчер помер у 2003 році, знаменита дружина пережила його на 10 років.

Хвороба

Останні роки Маргарет Тетчер рідко з’являлася на публіці через проблеми зі здоров’ям. Вона перенесла кілька серцевих нападів і страждала деменцією (старечим недоумством). У 2012 році їй була проведена операція з видалення пухлини сечового міхура.
8 квітня 2013 Маргарет Тетчер померла у віці 87 років.

Політика Маргарет Тетчер

Будучи прем’єр-міністром, Маргарет Тетчер провела безліч серйозних реформ в самих різних областях. Вона прагнула змінити те, що вважала причиною занепаду Британії.
Маргарет Тетчер виступала за скорочення втручання держави в економіку (дерегуляцію), зменшення впливу профспілок, зниження витрат на соціальну сферу. Також вона провела приватизацію – продаж багатьох державних підприємств, підвищила податки. Це викликало занепад добувної та обробної промисловості, однак стало етапом до переходу виробництва послуг, а не товарів.

У той же час економічна політика Тетчер була причиною зростання безробіття, хоча коротка і переможна Фолклендська війна сприяла її популярності. Після відставки, що сталася через розкол в партії консерваторів, Маргарет Тетчер ще два роки була членом Палати громад.

Радянський союз Маргарет Тетчер завжди різко критикувала, комунізм був для неї неприйнятний. Однак вона вважала, що комуністичні і капіталістичні країни можуть співіснувати за рахунок взаємних компромісів. У зовнішній політиці вона орієнтувалася на США і завжди різко відгукувалася про радянських політичних лідерах. Тільки Михайла Горбачова вона назвала «людиною, з якою змогла б мати справу».

Тетчер отримала прізвисько “викрадачка молока” від своїх супротивників-лейбористів. Так вони відреагували на розпорядження Тетчер на посаді міністра освіти скасувати безкоштовну роздачу молока школярам.

Оцініть статтю
Додати коментар