Микола Леонтович цікаві факти

микола леонтович біографія Цікаві факти про відомих людей

Микола Леонтович цікаві факти з життя Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Цікаві факти про Миколу Леонтовича

Микола Леонтович народився 1 грудня 1877 року в селі, що на Поділлі у родині священика.

З дитинства хлопчик був оточений музикою. Його батько – Дмитро Феофанович майстерно володів такими інструментами як – цитра, балалайка, гітара, скрипка. Натхненний грою батька, Микола й сам починає підбирати народні мелодії на музичних інструментах.

Продовжуючи покоління священиків, у 1892 році майбутній композитор поступає до Подільської духовної семінарії в Кам’янці – Подільському. Але при цьому не забуває про музику. Леонтович під час навчання був диригентом семінарського хору і тому проживав у казеннокоштному будинку, що містився у головному корпусі семінарії. Весь свій вільний час проводив біля фісгармонії в актовому залі. На концертах вміло диригував хором і грав на цьому музичному інструменті.

Улюблене заняття в період навчання – обробка народних пісень. Дуже часто Леонтович записував їх, слухаючи співаків та молодь, сидячи в парку на лавці. Пізніше він використовував свої студентські записи для написання музики.

Микола Леонтович ніколи не вважав себе талановитим композитором.

У 1902 році Микола Дмитрович одружується на Клавдії Феропонтівній. Новоспечена дружина з пошаною ставиться до музичної праці чоловіка. У родині Леонтовичів зростали дві доньки – Євгенія та Галина.

Під час української революції 1917 – 1920 років родина Леонтовича переїздить до Києва з надією на краще життя. Там він брав участь у створенні симфонічної капели ім. М. Лисенка.

Микола Леонтович – активний член гуртка музикантів, що мали намір заснувати товариство для студіювання нової музики.

Викладав хоровий спів на вечірніх диригентських курсах в Музично-драматичному інституті ім. Лисенка. Там познайомився та заприятелював з П. Козицьким, В. Верховинцем, Б. Яворським, М.Лисенко.

Працював у Київській учительській семінарії.

Самий популярний музичний твір Леонтовича, який приніс йому визнання – «Щедрик». 5 жовтня 1921 року він був вперше презентований на концерті в Карнегі Холі в Нью-Йорку. А в 1936 році Пітер Вільховський , який працював на радіо NBC, записує англійську версію слів до «Щедрика» — «Carol of the Bells». Під цією назвою мелодія українського «Щедрика» стала всесвітньо відомою.

Протягом 1919-1920 років Микола Леонтович працював над підручником з нотної грамоти для школи. Але жоден екземпляр не дійшов до нашого часу.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались щось цікаве про Миколу Леонтовича.

Оцініть статтю
Додати коментар