«Містечко в табакерці» скорочено

Одоєвський В. Ф. «Містечко в табакерці» скорочено читати українською можна за 5 хвилин.

«Містечко в табакерці» скорочено

Розповідь починається з того, що батько кличе до себе сина Мішу. Хлопчик був дуже слухняним, тому відразу ж відклав свої іграшки і підійшов. Папа показав йому дуже гарну музичну шкатулку-табакерку. Дитині сподобалася дрібничка. Він побачив справжнє містечко в табакерці. Це була незвичайна річ, зроблена з черепахи, а на кришці були башточки, будиночки, ворота. Дерева, як і будинки, були золотими і виблискували срібними листочками. Було тут і сонечко з рожевими промінчиками.

Міші дуже захотілося потрапити в це містечко в табакерці.

Тато сказав, що табакерка маленька, і Міша не зможе в неї потрапити, але дитині це вдалося. Він придивився і побачив, як його з музичної шкатулки вабить маленький хлопчик. Міша не злякався, а пішов на поклик. Що дивно, він нібито зменшувався в розмірах. Міша не тільки опинився в містечку, а й зміг прогулятися по ньому з новим другом, долаючи невисокі склепіння. Провідником був хлопчик-дзвіночок. Потім Мишко побачив ще кілька таких же дітей, теж хлопчиків-дзвіночків. Вони говорили і видавали звуки: «Дінь-дінь». Ось такими були жителі і саме містечко в табакерці.

Спочатку Михайло позаздрив новим друзям, адже їм не потрібно було вчити уроки, робити домашні завдання. На це діти заперечили, сказавши, що краще б вони працювали, адже без цього їм так нудно. До того ж дзвіночкам дуже докучають злі дядьки, які періодично стукають їм по голові. Це молоточки.

Молоточки, Валик, пружина — ось що з себе представляло містечко в табакерці. Мишко спитав дядечок, навіщо вони так поводяться з дзвіночками? Молоточки відповіли, що їм так велить робити наглядач — пан Валик. Сміливий хлопчик пішов до нього. Валик лежав на дивані і нічого не робив, лише перевертався з боку на бік. На халаті у нього було прикріплено багато гачків і шпильок. Як тільки Валику попадався молоток, він його піддягав гачком, опускав і молоточок стукав по дзвонику. У той час за дітьми в школі теж доглядали наглядачі. Миша порівняв їх з Валиком і подумав, що справжні наглядачі набагато добрішы. Хлопчик пішов далі і побачив красивий золотий намет. Під ним лежала царівна Пружинка. Вона то розгорталася, то згорталася і штовхала в бік наглядача.

«Містечко в табакерці» допомагає дітям зрозуміти принцип дії музичних шкатулок. Виявилося, що все це Міші лише наснилося. Про це йому сказав батько і похвалив хлопчика за допитливість. Тато сказав сину, що він ще краще буде розбиратися в механізмах, коли почне проходити механіку.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *