Нікола Тесла цікаві факти

Нікола Тесла цікаві факти життя і винаходів ви дізнаєтеся в цій статті.

Нікола Тесла (1856 — 1943) — австро-угорський винахідник в області електротехніки і радіотехніки сербського походження, інженер, фізик.

Цікаві факти про Ніколу Теслу

Тесла панічно боявся мікробів, постійно мив руки і в готелях вимагав до 18 рушників в день.

Закінчивши школу, він захворів на холеру і пролежав у ліжку майже 9 місяців.

Якщо під час обіду на стіл сідала муха, змушував офіціанта принести нове замовлення.

Оселявся в готелі тільки в тому випадку, якщо номер його апартаментів був кратний трьом.

Прогулюючись по вулиці, він міг в раптовому пориві зробити сальто.

Він часто гуляв у парку і читав напам’ять «Фауста» Гете, і в ці моменти його спадала на думку блискучі технічні ідеї.

У нього був незрозумілий дар передбачення. Одного разу, проводжаючи друзів після вечірки, він умовив їх не сідати в поїзд і цим врятував їм життя — поїзд дійсно зійшов з рейок, і багато пасажирів загинули або отримали травми…

Тесла майже професійно грав на більярді.

Тесла відпочивав приблизно 4 години на день. З них дві години йшло на роздуми і тільки дві години сон.

Тесла плекав люту антипатію до жіночих сережкок, особливо з перлами.

Запах камфори доставляв йому дуже сильний дискомфорт.

Тесла рахував кроки при ходьбі, кількість тарілок з супом, чашок з кавою і шматків їжі. Якщо йому не вдавалося це зробити, то їжа не доставляла йому задоволення, тому він вважав за краще їсти в поодинці.

Тесла ніколи не був одружений. Це сприяло його науковим здібностям

В кінці 1890-х років між Ніколою Тесла і Томасом Едісоном розгорілася війна, яку потім назвали «війною струмів». Компанія Тесли працювала зі змінним струмом, а компанія Едісона — з постійним. Едісон всіляко намагався очорнити конкурентів — демонстрував публіці, як від змінного струму вмирають тварини і навіть розробив проект першого в світі електричного стільця (природно, який працював від «поганого» змінного струму). Незважаючи на виверти Едісона, Тесла взяв верх — в країні стали використовувати змінний струм.

У 1897 році Тесла винайшов мініатюрний радіокерований корабель. Подібні іграшки з’явилися в наших магазинах тільки через 100 років.

Тесла і Едісон ще не раз зустрічалися в житті. Один раз Тесла і Едісон були номіновані на одну і ту ж Нобелівську премію. Передбачалося, що вони розділять її навпіл. Але закляті вороги вважали за краще відмовитися від неї.

Тесла помер у віці 86 років, в кімнаті 3327 готелю Нью-Йоркер. Незважаючи на всі його численні патенти, до кінця життя Нікола занурився в борги і бідність.

Існує думка, що Тесла знищив всі документи, пов’язані з його геніальними винаходами. Але за заявами співробітників сербського музею Тесли, до нас дійшло щонайменше 60 000 наукових документів, написаних Ніколою.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *