Олександр Грибоєдов цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Олександр Грибоєдов цікаві факти з життя та творчості російського дипломата, поета, драматурга, піаніста і композитора, дворянина викладені в цій статті.

 Цікаві факти з життя Грибоєдова

Олександр Грибоєдов народився в Москві в забезпеченій родовитої сім’ї 15 січня 1795 року

Олександр був рідкісним поліглотом. У 6-річному віці хлопчик вільно опанував 3 іноземними мовами, в юному віці вже 6 мовами, а досконало володів – французькою, англійською, італійською та німецькою. Він дуже добре розумів старогрецьку мову і латинь. Пізніше, перебуваючи на Кавказі, Грибоєдов вивчив досконало перську, арабську і турецьку мови.

Вперше п’єса Олександра Грибоєдова була поставлена на сцені в 1831 році в Москві. А ось перша повна її публікація відбулася пізно, лише в 1862 році

Вальс мі мінор його власного твору, по праву, вважається першим російським вальсом, який дійшов до наших днів

Грибоєдов був поранений на дуелі з Шереметьєвим: куля на друзки розтрощила йому кисть на лівій руці. Стрілялися вони через конфлікт, який виник на грунті ревнощів до знаменитої на той час балерини Істоміної, яка два роки до цього жила з Шереметьєвим. Шереметьєв був убитий

Найзнаменитіший твір Олександра Грибоєдова – комедія «Лихо з розуму»

Дружина Грибоєдова Ніна Чавчавадзе вийшла заміж за Олександра, коли їй було всього 16 років. Вона дуже сильно і трепетно любила свого чоловіка. І до кінця днів своїх вона зберегла вірність.

Він вважається самим освіченим та інтелігентним російським поетом

Перський принц Хосрой-Мірза після того, як натовп розлючених мусульман буквально розчавив Грибоєдова, коли той прибув до країни з дипломатичною місією, як вибачення перед Росією за смерть письменника передав в дар царю Миколі I величезний алмаз «Шах» з вагою в 87 карат.

Грибоєдова  прожив лише 34 роки і не залишив спадкоємців.

Олександр Сергійович є автором відомої приказки «Щасливі годин не спостерігають”

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися цікаві факти про Грибоєдова.

Оцініть статтю
Додати коментар