Особливості життєдіяльності богомола

богомол цікаві факти Зоологія

Які особливості життєдіяльності богомола, хто такі богомоли? Якщо ви шукаєте відповіді на ці запитання, то, в наступній статі Ви знайдете всю потрібну інформацію. Розповідь про богомолів містить багато цікавих фактів.

Хто такі богомоли?

Богомоли – загін комах з неповним перетворенням. Включає понад 2800 видів, велика частина яких входить в сімейство Mantidae.

Комаха має неймовірно розвинені передні лапи, що володіють досить потужними гострими шипами, за допомогою яких воно, власне, може вистачати свою жертву для подальшого поїдання. У богомола чотири крила, два з яких є щільними і вузькими, а два інших – тонкими і широкими і можуть розкриватися на зразок віяла.

Ареалом проживання богомола є велика територія, що включає в себе країни Південної Європи, Передню і Середню Азію, Австралію, Білорусь, Татарстан, а також численні степові області Росії. У США дане комаха потрапило на кораблях і торгових суднах, де воно заселяло палуби подібно тарганам і мишам.

Оскільки ознакою богомола є підвищена теплолюбність, його можна запросто зустріти в зоні тропіків і субтропіків, де він заселяє не тільки вологі ліси, але і кам’янисті місцевості такі як пустелі.

Богомол воліє вести спосіб життя, далекий від кочового, тобто надовго заселяючись в одній і тій же місцевості. У тому випадку, якщо навколо є достатня кількість їжі, він може буквально протягом усього життя не залишати межі однієї єдиної рослини або гілки дерева.

Незважаючи на той факт, що ці комахи можуть досить непогано літати і володіють двома парами крил, використовують вони їх нечасто, віддаючи перевагу пересуватися за допомогою своїх довгих кінцівок. Літають переважно самці і виключно в темний час доби, здійснюючи перельоти з гілки на гілку або з куща на кущ. Також вони можуть переміщатися з ярусу на ярус, і зустріти їх можна як у підніжжя високого дерева, так і на вершині його крони.

Велику частину часу богомол проводить в одній позі (високо піднявши передні лапи), за яку, власне, він і отримав свою назву.

Апетит у цих комах дуже хороший, і буквально за лічені місяці одна особина здатна з’їсти кілька тисяч комах різного розміру від коника до попелиці. У деяких випадках богомол може зазіхати навіть на тварин, що володіють хребтом.

Для богомолів властивий і канібалізм, тобто поїдання родичів. Наприклад, дуже часто буває так, що самка богомола з’їдає самця безпосередньо після процесу спарювання, однак іноді вона може вжити його в їжу і, не чекаючи закінчення любовних утіх.

Щоб цього не сталося, самець богомола змушений виконувати своєрідний «танець», завдяки якому самка здатна відрізнити його від видобутку і тим самим залишити в живих.

Богомол може подовгу нерухомо сидіти, злившись з навколишньою рослинністю, чекаючи свою здобич. Коли нічого не підозрював комаха або тварина наближається до прощу, той робить різкий кидок і вистачає жертву за допомогою передніх кінцівок, які мають небезпечні шипами. Цими ж лапами богомол підносить видобуток безпосередньо до рота і починає її поглинати. Треба відзначити, що щелепи у цих комах розвинені на подив добре, так що воно може запросто «перемолоти» не особливо великого гризуна або жабу середніх розмірів.

Сподіваємось, Ви дізналися безліч нової інформації про особливості життя богомолів.

Оцініть статтю
Додати коментар