Петро 1: цікаві факти

Петро 1 цікаві факти з життя (біографії) державного діяча Ви дізнаєтеся в цій статті.

Петро 1 цікаві факти

Петро I — великий російський цар, Імператор, який правив країною впродовж 43 років.

1. Всі діти царя Олексія, батька майбутнього Імператора Петра I мали погане здоров’я. Однак Петро з дитинства відрізнявся завидним здоров’ям. У зв’язку з цим при царському дворі ходили чутки, що цариця Наталя Наришкіна народила сина зовсім не від Олексія Михайловича Романова.

2. Петро Великий перший, хто приклепав ковзани до взуття. Перед цим ковзани просто напросто прив’язували до взуття мотузками і ременями. А ідею звичних тепер для нас ковзанів, прикріплених до підошви черевиків Петро I привіз з Голландії.

3. Згідно з історичними документами, Петро I був досить високим (за деякими джерелами, зріст становив більше двох метрів), але при цьому, взуття він носив лише 38-го розміру.

4. Катерина I — друга дружина Петра була нізкородна за походженням. Катерина I — перша жінка, яку полюбив Імператор. Цар нерідко обговорював з нею важливі державні справи і прислухався до її порад.

5. Свого часу, щоб солдати могли розрізняти де право, а де ліво Петро I наказав примотати їм на ліву ногу сіно, а на праву — солому. Фельдфебель при заняттях стройовою підготовкою віддавав команди: «сіно — солома, сіно — солома». Тим часом у багатьох європейських народів ще три століття тому поняття «правий» і «лівий» розрізняли тільки освічені люди. Селяни цього не вміли.

6. Петро I захоплювався медициною. А найбільше — стоматологією. Йому подобалося видирати хворі зуби. При цьому іноді цар захоплювався. Тоді під роздачу могли потрапити і здорові.

7. Як відомо, Петро негативно ставився до пияцтва. Тому в 1714 році придумав, як боротися з ним. Він просто видавав завзятим алкоголікам медалі за пияцтво. Нагорода ця, зроблена з чавуну, важила близько семи кілограмів і це без ланцюгів. За деякими даними, ця медаль вважається найважчою в історії. На шию п’яниці цю медаль вішали в поліцейській дільниці. А самостійно «нагороджений» зняти її був не в змозі. Носити на собі відзнаку потрібно було тиждень.

8. Петро I привіз з Голландії тюльпани.

9. За часів Петра фальшивомонетники працювали на державних монетних дворах у якості покарання. Так, в одному тільки 1712 році на монетні двори було надіслано тринадцять таких «умільців».

10. Він досконало володів 14 ремеслами. Імператор брав уроки малювання і картографії, навігації та корабельного справи, був відмінним каменярем, теслярем і навіть хірургом. Єдиним навиком, освоїти який Петро 1 не зміг, стало плетіння лаптів.

11. У жовтні 1724 цар Петро I сильно застудився, рятуючи солдатів, які тонули під час повені в фінській затоці. Цар помер від пневмонії 28 січня 1725 року, не залишивши заповіт про свого спадкоємця.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *