Повідомлення про кальмарів

Повідомлення про кальмарів розповість Вам в подробицях про життя цих дивовижних істот. Цікаві факти про кальмарів допоможуть написати розповідь на урок.

Реферат про кальмарів

Кальмари є найбільшими і найбільш рухливими головоногими молюсками. Вони можуть рухатись зі швидкістю 200 кілометрів на годину.  До речі, кальмари — це найближчі родичі каракатиці і восьминога тощо.

Зазвичай мають розміри 0,25 — 0,5 м, але гігантські кальмари роду Architeuthis можуть досягати до 20 метрів з щупальцями і є найбільшими безхребетними.

Загальні характеристики

В цілому їх будова нагадує каракатиць і восьминогів. Всі внутрішні органи кальмарів заховані в порожнинному мішку — мантії. Велика голова спереду увінчана пучком з 8 так званих рук. Ще двоє ловчих щупалець розміщені біля рота. Вони забезпечені найпотужнішими присосками, які в окремих випадках перетворилися в гаки.

Живуть кальмари тільки в солоній воді. Ареал їх проживання від арктичних областей до теплих тропіків. Деякі з них живуть на глибині 100-500 м, інші види тримаються на самій поверхні води, а треті живуть на великій глибині, не бачачи сонця взагалі.

Варто відзначити, що кальмари мають нейтральну плавучість. В їхньому тілі є міхур, який наповнений нашатирем. Рідина в міхурі легше самої води, тому кальмари будучи нерухомими все одно не тонуть.

Чим харчуються кальмари?

Раціон кальмарів, в цілому залежить від їх розмірів. Вони можуть харчуватися як дрібними планктонними організмами, так і досить великими тваринами — рибою, молюсками і навіть собі подібними.

Здобич кальмари ловлять, використовуючи свої щупальця, які можуть скорочуватися і подовжуватися, щоб міцніше схопити і утримати її. Таким чином, він може зловити жертву, не підпливаючи до неї близько. Іноді для того, щоб заманити здобич, кальмар виділяє особливу речовину — флюоресценцію.

Які види кальмарів існують?

Відомо приблизно 300 видів цих істот, але найпоширенішими і відомими є:

  • Європейський
  • Тихоокеанський
  • Командорський
  • аргентинський
  • звичайний

Як відбувається розмноження кальмарів?

Процес розмноження у тварин здійснюється один раз на рік і тільки в нерестових певних областях, в яких сприятливий гідрологічний режим. Коли настає пора розмножуватися, самець підносить самиці подарунок у вигляді сперматофора — пакетика зі спермою. Самка розміщує його разом зі своїми яйцями, яких може бути більше десятка, поспішає на дно. Буває, що турботлива матуся свою кладку прикріплює до водоростей, ховає в затишному куточку або просто розміщує на дні.

Личинки кальмарів спочатку не сильно схожі на дорослих особин кальмара, але незабаром вони набувають звичного вигляду і через рік-два вже готові відтворювати своє потомство.

Сподіваємося, викладена інформація про кальмарів допомогла Вам. А свою розповідь про кальмара Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *