Протипоказання при глаукомі

Хвороби

Глаукома – захворювання очей, що характеризується підвищенням тиску всередині ока, трофічними порушеннями в зоровому нерві , сітківці , що приводять до зниження гостроти зору. Хворим на глаукому потрібно знати що їм протипоказано, що можна робити при глаукомі, а чого варто уникати.

Глаукома протипоказання

1 . Хворим на глаукому протипоказаний прийом препаратів, що містять беладонну, атропін, кофеїн.
2 . Необхідно уникати нервових напружень, вдома і на роботі потрібно прагнути до підтримання спокійної обстановки .
3 . Для того щоб зберегти зір, необхідно строго виконувати призначене лікування, режим праці та побуту.
4 . Особливо важливим є місцеве лікування. Закапування крапель і закладання мазі повинно проводитися в строго призначений час.
5 . Не рекомендується робота в нічну зміну при чергуванні змін, важка фізична праця, робота з нахилом тулуба і голови.
6 . Категорично протипоказані спиртні напої, вина і пиво, продукти, що містять кофеїн. Читати слід при хорошому освітленні: очі при цьому не повинні стомлюватися.
7 . Телевізійні передачі потрібно дивитися в освітленій, кімнаті.
8 . Тривалість сну повинна бути не менше 8 год. Спати рекомендується так, щоб положення голови було високим. Застосування снодійних засобів не протипоказане.
9 . Кожен хворий глаукомою повинен бути на диспансерному обліку у лікаря- окуліста. Про своє захворювання потрібно повідомити дільничного лікаря-терапевта.

10 . Не бажано носити темні сонцезахисні окуляри, так як густі димчасті скла створюють умови напівтемряви і можуть сприяти підвищенню внутрішньоочного тиску. Сприятливий вплив на внутрішньоочний тиск чинять спеціальні зелені окуляри. З цієї ж причини рекомендується користуватися зеленими абажурами на настільних лампах.

Що можна робити при глаукомі

Необхідно уникати моментів, що викликають припливи крові до голови. Тому праця, пов’язана з нахилом тулуба (прополка грядок, миття і натирання підлог, прання білизни , рубання дров і т. д.), підніманням ваги (робота вантажника, гра на духових інструментах), шкідлива. Легка ж фізична робота корисна, так як вона сприяє зниженню внутрішньоочного тиску. Корисні ранкові та вечірні невтомлюючі прогулянки на свіжому повітрі, ранкова фізична зарядка, гра в настільний теніс, їзда на велосипеді, веслування.

Хворим на глаукому не протипоказане читання, вишивання, малювання й інша робота на близькій відстані. При цьому слід пам’ятати, що погане освітлення і перевтома можуть викликати зворотне явище – підвищення внутрішньоочного тиску.

У літній час, в сонячні дні, не можна ходити з непокритою головою, приймати сонячні ванни. Перебувати на пляжі можна до 10 годин ранку і після 6 години вечора. Тривале перебування в лазні, особливо миття голови гарячою водою в похилому положенні, сприяє підвищенню внутрішньоочного тиску. Не рекомендується довго перебувати біля гарячої плити, а також носити одяг з тугими комірами.

Харчування при глаукомі

Тривалі перерви в прийомі їжі не рекомендуються. Слід їсти не рідше чотирьох разів на день, розподіляючи рівномірно прийом їжі протягом дня. Останній прийом їжі має бути не пізніше ніж за дві години до сну. З дієти необхідно виключити продукти і напої, що збуджують нервову систему: натуральну каву, міцний чай, копченості, смажене м’ясо, соління. Абсолютно протипоказано вживання спиртних напоїв. М’ясо можна вживати 3-4 рази на тиждень у вареному або запеченому вигляді.

Оцініть статтю
Додати коментар